Grūšlaukės mokykla – daugiafunkcis centras aktyvus Gamtosauginių mokyklų programos dalyvis ir 2019 m. kovo 21 d. paminėjo Žemės dienai. Šios dienos išvakarėse stojo pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tapo vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose. Tą dieną diskutavome aplinkosauginėmis temomis ir raginome priimti palankius aplinkai sprendimus.
Mokykloje buvo organizuojamos įvairios projektinės veiklos. Pradinių klasių mokiniai atliko rūšiavimo užduotis, dalyvavo viktorinoje, stebėjo gamtą ir klausėsi jos garsų mokyklos parke, miške. Vyresniųjų klasių mokiniai iš antrinių žaliavų padarė Žemės planetos maketą ir jį apsodino. Japoniško sodo augalų specialistė V. Anužytė mokinius supažindino su bonsų formavimo technika ir kiekvienam padėjo suformuoti japoniško klevo bonsą. Mokiniai dalyvavo konkurse „Energijos taupymo įspėjamojo ženklo kūrimas“. Atrinkti geriausi darbai mokykloje ragins taupyti elektros ir vandens energiją.
Kaip ir kasmet, mūsų mokyklos mokiniai bendradarbiaudami su Grūšlaukės girininkija, padovanojo sugrįžusiems paukščiams namus – 53 inkilus. Girininkijos darbuotojai su jaunaisiais miško bičiuliais juos kelia kasmet, bet paukščiams inkilų miške niekada nebus per daug. Šie nameliai keliami mažiausiems miško paukšteliams – zylutėms ir margasparnėms musinukėms, kurios yra miško sanitarės: jos lesa vabzdžius – žalių medžių kenkėjus. Tad kuo daugiau šiems paukšteliams namų, tuo daugiau jų gyvens mūsų miškuose, tuo bus sveikesni mūsų medžiai. Mokiniai sužinojo, jog miške gyvena ne tik smulkieji paukščiai, kuriems jie kelia inkilus, bet peri ir plėšrieji, kurie yra nykstantys, todėl saugomi. Jie – Lietuvos Raudonosios knygos paukščiai. Pasivaikščioję po mišką, įkėlę paskutinį inkilėlį, gerokai pavargę jaunieji paukščių bičiuliai jautėsi esą tikri gamtininkai. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai padeda tausoti ir saugoti gamtos turtus.

Dalia Bružienė,
biologijos mokytoja