Gražią rugsėjo popietę Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos jaunųjų ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ nariai su vadove geografijos mokytoja Julija Šližiene vyko prie mūsų Baltijos jūros. Išvyka tapo gražia būrelio tradicija: kasmet rugsėjo pradžioje minima Baltijos jūros diena. Apie Baltijos jūros ekologinę būklę turėtumėme kalbėti vis daugiau. Reikia prisiminti, kad kiekvienas galime prisidėti prie Baltijos jūros švarinimo.
Kad Baltijos jūra būtų švaresnė, labai svarbu, jog kiekvienas jūrą lankantis poilsiautojas susirinktų šiukšles. Žmonės neplautų automobilių šalia vandens telkinių ir nepiltų gyvajai gamtai pavojingų cheminių medžiagų.
Pasivaikščiojome po Birutės parką, apžiūrėjome ten veikiančios parodos iš gamtinių medžiagų eksponatus. Perėjome gražiąja Basanavičiaus gatve. Nors jau ruduo, vis dar nemažai poilsiautojų. Padiskutavome, kaip kiekvienas galėtume padėti ar bent nepakenkti savo jūrai.

Kamilė Gaidjurgytė, Emilija Kalniūtė
Jaunųjų ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ narės