Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos, „Varpelių“ grupės vaikučiai į Šilinę važiavo autobusu. Mes, auklėtojos, labai džiaugėmės, stebėdamos, kaip vaikai laikėsi saugaus elgesio autobuse taisyklių, segėjo saugos diržus, buvo draugiški ir labai smalsūs, nes pamačius pro autobuso langą pažįstamus vaizdus – namus, laukus vaikai vieni kitiems pasakojo ką mato, kada pro šią vietą yra važiavę su savo tėveliais ar seneliais. Kelionė autobusu, o dar su draugais – vaikams paliko neišdildomus įspūdžius.
Šilinės Panemunių regioninio parko lankytojų centre mūsų laukė edukologė Vaida Mozūraitienė, kuri supažindino ir pravedė edukaciją „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Vaikai galėjo naršyti išmaniuose terminaluose, apžiūrėti prie Nemuno gyvenančių paukščių, žuvų, žvėrelių iškamšas, išgirsti jų balsus, susipažinti su medžiais ir kitais augalais. Priešmokyklinukai klausėsi pasakojimo, kaip buvo plukdomi sieliai, kaip atrodė senovinės valtys, išbandė jėgas keldami inkarą – pasirodo, oi, koks jis sunkus; taip pat išdrįso pereiti per sielius, „plaukė“ tikroje valtyje, patys susikūrė su Nemunu susijusių atvaizdų atvirutes, kurios braukiant grafitine kreidele išryškėja popieriuje.
Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis su vaikais pasodino Šilinės lankytojų centro sode dvi obelaites, ant laužo išvirė arbatos, kuriai aviečių lapelius priskynė patys vaikai iš prie miško augančio avietyno. Susėdę prie laužo ne tik arbatėlę gėrėme, bet ir vaišinomės suneštomis vaišėmis. Pasistiprinę, su edukologe Egle Lopšaitiene vaikai keliavo miško takeliu susipažinti su ten augančiais medžiais, krūmais ir kitais augalais.
Prisiminimui, kad lankėmės Šilinėje nusifotografavome prie kieme stovinčio laivo. Beje, įdomus ir netikėtas sutapimas – šį laivą, vieno iš mūsų „Varpelių“ grupės ugdytinio, Jono Miliūno senelis, taip pat Jonas Miliūnas padovanojo Panemunių regioninio parko lankytojų centrui.
Išvykos ir buvimas gamtoje – tai pačios geriausios ir įsimintiniausios akimirkos, kurios skatina vaikus geriau pažinti tokią nuostabią ir nepakartojamai gražią rudenišką Lietuvos gamtą.

Inga Krikštanienė,
priešmokyklinio ugdymo pedagogė
2020-10-28