Mes, suaugusieji, privalome rūpintis, kad mažieji augtų sveiki – nes sveikata svarbiausia! Tačiau reikia rūpintis ne tik bendra sveikata, bet ir dantimis. Dantukų ligų paplitimą galima ne tik sumažinti, bet ir jo išvengti taisyklingai prižiūrint dantukus ir burnos ertmę.. Kaip tai daryti, vaikus nuo mažens reikia mokyti.
Norėdamos formuoti teisingą vaikų požiūrį į dantukų priežiūrą, darželyje įgyvendinome projektą ,,Dantukų miestelis“. Projekto tikslu siekėme formuoti vaikų burnos higienos įgūdžius ir įpročius, vykdant dantų ėduonies ir kitų burnos ertmės ligų profilaktiką. Grupėse visą savaitę buvo vedamos ugdomosios veiklos apie dantukų priežiūrą. Mokytojos su vaikais vedė pokalbius, „Sveikatos valandėles“ vaikams organizavo Telšių visuomenės sveikatos biuro specialistė Danutė Normantienė.
Žiūrėdami mokomuosius filmukus ,,Kada dygsta ir krenta dantukai“ ir ,,Teisingas dantų valymas“ vaikai įgijo ir patobulino turimas žinias apie dantukų svarbą, jų taisyklingą priežiūrą. Pas mažuosius vaikučius svečiavosi „Dantukų fėja“ (mok. Gintarė Šimkėvičienė). Vaikai rodė kaip valosi dantukus, klausėsi fėjos pamokymų. Priešmokyklinių grupių vaikai savo žinias parodė dalyvaudami viktorinoje ,,Ką žinau apie dantukų priežiūrą“. Atsakinėjo į „Dantukų fėjos“ pateiktus klausimus, klijavo maisto produktų paveikslėlius kurie kenkia dantims, o kurie ne. Puikiai atlikę užduotis ir atsakę į visus klausimus, vaikai gavo dovanėlių – po dantų šepetėlį ir lankstinuką spalvinimui. Už dovanas dėkojame Telšių visuomenės sveikatos biurui.
Projekto metu visuomenės sveikatos specialistė D. Normantienė paruošė tėvams atmintines apie mažamečių dantukus ir jų priežiūrą. Viso projekto metu vaikai ne tik sužinojo apie dantukų priežiūrą, bet padarė daug gražių darbelių: nupiešė piešinėlių apie dantukų, „draugus“ ir „priešus“, aplikavo dantų šepetėlius, tapė „Dantukų fėją“. Tikimės, jog projektas ,,Dantukų miestelis“ vaikams buvo naudingas. Jie įpras prižiūrėti savo dantukus, tinkamai naudosis dantų priežiūros priemonėmis.

Gintarė Šimkėvičienė,
Telšių lopšelio – darželio „Žemaitukas“ mokytoja