Gegužės mėn. 17 dieną organizavome „Augalų žavadienį“. Renginio tikslas: skatinti žavėtis augalais, pažinti jų įvairovę, pajusti gamtos grožį, domėtis augalų reikšme mūsų gyvenime ir žinoma, paminėti tarptautinę žavėjimosi augalais dieną – Augalų žavadienį. Pasipuošę gėlių karūnėlėmis skubėjome į Žavadienio pikniką.
Kartu su „Bitute“ ir „Gėlyte“ keliavome po pievas ir miškus, susipažinome su ten augančiais augalais. Nukeliavome net į Afriką. „Gėlių fėja“ pakvietė į Žavadienio arbatinės atidarymą. Kiekviena grupė pasodino į savo puodelį pasirinktą arbatžolę: mėtą, baziliką, čiobrelį, kurį augins ir prižiūrės visą vasarą. Buvo organizuotos įvairios edukacinės veiklos.
„Kačiukų“ grupės vaikai tyrinėjo, žavėjosi augančiomis lauko gėlėmis, vėliau jas piešė. ,,Peliukų“ grupės vaikai nusprendė aikštelę papuošti savo pieštomis gėlėmis. Ir aikštelė „pražydo“. ,,Ežiukų“ grupės vaikai stebėjo darželio teritorijoje augančius medžius: juos apžiūrėjo, užrašė pavadinimus, medžių kamienus papuošė piešiniais. Vaikai džiaugėsi, kad „pralinksmino“ medžius. ,,Boružiukų“ grupės ugdytiniai kartu su „Bitute“ ,,augino“ gėles iš žolelių, šakelių ir kitos gamtinės medžiagos. Patys mažiausieji stebėjo augančias gėles, jas uostė, grožėjosi, džiaugėsi. Po to visi skubėjome degustuoti „Gėlių fėjos“ paruoštos arbatos, vaišintis sveikuoliškais sumuštiniais ir vaisiais. Smagus buvo mūsų Žavadienio piknikas.

Daiva Margelienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui