Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. Darnaus judumo savaitės Tauragėje renginiuose aktyviai dalyvavo ir šaltiniečiai.
Mokytojų ir mokinių komandos rugsėjo 18 – 22 dienomis patreniravo kojas ir pasitikrino Tauragės istorijos žinias žaidime „Atrask Tauragę“. Sėkmė lydėjo 8b klasės komandą „Voveriukai“– iškovota prizinė vieta. PUG mokinukai visą savaitę mankštinosi, žaidė aktyvius žaidimus bei išbandė savo jėgas įvairiuose judėjimo užsiėmimuose.
8b klasės mokiniai rugsėjo 19 dieną keliavo ypatingu 5 maršruto elektrobusu. Visų pirma autobuso konduktorė supažindino vaikus su kelionių maršrutiniais autobusais naujovėmis nuo spalio 1 d., pristatė programėlę „Skenuok ir važiuok“. Vėliau mokiniai ramiai dairėsi po miestą klausydamiesi audiogido, kalbančio Eugenijaus Šalčio balsu, pasakojimų apie Tauragės miesto ir jo prieigų kultūrinius – istorinius objektus. Tokios „pamokos ant ratų“ ne tik suteikia žinių, bet ir skatina keisti kasdienius įpročius bei dažniau rinktis keliones elektrobusais.
Rugsėjo 23 dieną 5-8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Marina Cariova ir Loreta Totiliene dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Rambyno Karalystės žygis“. O visa mokyklos bendruomenė naudodamasi programėlėje Walk15 aktyviai dalyvauja miestų ir mokyklų iššūkiuose.

D. Albrechtienė, Gamtosauginio komiteto narė