Sulaukę puikios žiemos, Palangos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas” vaikai skubėjo į lauką pašėlti, papramogauti. Minėdami Pasaulinę sniego dieną, sausio 20 dieną, ugdytiniai ne tik susipažino su sniego savybėmis, bet ir džiaugėsi sniegu: statė, lipdė, piešė sniego senius besmegenius, gėles, statė kalnelius, spalvino, šaldė vandenį su įmestais daiktais, analizavo, kurie nuskendo, kurie ne, kodėl užšalo vanduo.
Su didžiausiu džiaugsmu važinėjosi rogutėmis, lenktyniavo su draugais, ant sniego darė antspaudus, matavo, stebėjo raštus. Grupėse, kartu su mokytojais, eksperimentuodami vaikai kūrė dirbtinį sniegą, panaudodami įvairias medžiagas: miltus, buitinį krakmolą, aliejų, skutimosi putas. Dirbtinio sniego žaidimai buvo puikus pagalbininkas sensoriniam lavinimui, o į žaidimą įsitraukė ir maži ir dideli. Vaikai lipdė senius besmegenius, formavo sniego gniūžtes, ant jų piešė raides, įvairias figūras. Mažieji tyrinėtojai įgijo vertingų žiemos reiškinių tyrinėjimo paslapčių ir džiugių emocijų. STEAM idėjas mokytojai kūrybingai panaudojo kasdieninėje ugdymo veikloje.

Zita Paulikienė,
Palangos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas”
direktoriaus pavaduotoja ugdymui