Mažeikių lopšelio – darželio „Saulutė” vyresniųjų grupių ugdytiniai kartu su mokytojomis vyko į Akmenės krašto muziejų. Čia jaunuosius keliautojus pasitiko darbuoja ir pristatė muziejuje veikiančias ekspozicijas bei priminė lankytojų saugaus elgesio taisykles. Vaikai apžiūrėjo muziejuje saugomą ir eksponuojamą vieno žinomiausių Lietuvoje dieninių drugių kolekcionieriaus Boriso Izenbeko kolekciją, turėjo galimybę pamatyti didžiausią ir mažiausią pasaulio drugelį.
Didžiausią įspūdį vaikams paliko oranžerija „Drugelių namai”. Muziejininkė papasakojo apie oranžerijoje gyvenančius gyvus egzotinius drugius, atkeliavusius iš tolimiausių kraštų, apie trumpą, bet spalvingą drugių gyvenimą, kaip ir kuo jie maitinasi, uodžia ir ragauja. Vaikai turėjo galimybę išbandyti savo drąsą ir rankoje palaikyti drugių grožio etaloną – Morpho peleidus, kuris žavėjo ypač ryškiu mėlynos spalvos blizgesiu. Vaikai pasijuto tarsi pabuvoję tikruose tropikuose. Susipažinę su drugiais, ugdytiniai keliavo į klasę, kur laukė atsakingas ir spalvingas darbas – edukacija „Vilna, vilnele parink man drugelį”. Iš vilnos vaikai sauso vėlimo metodu vėlė drugius, juos puošė. Po apsilankymo muziejuje, keliauninkai užsuko į miesto pušyne įkurtą Akmenės gamtos ir kultūros parką: apžiūrėjo unikalią akmeninę estradą ir įvairias medžio skulptūras. Kelionės metu vaikai su mokytojomis diskutavo apie transporto įvairovę ir judėjimo galimybes, bei taršos poveikį gamtai ir nusprendė, kad, keliaudami autobusu, padarė mažiau žalos aplinkai, nei būtų keliavę su tėvais atskirais automobiliais.
Ši edukacinė išvyka ne tik praplėtė vaikų žinias, bet ir suteikė daug gerų emocijų ir džiugių išgyvenimų. Grįžę į ugdymo įstaigą, labiausiai patikusius drugelius, išvykos įspūdžius ir emocijas vaikai perteikė savo piešiniuose.

Greta Rovbutienė,
Mažeikių lopšelio-darželio „Saulutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja