Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje kovo mėn. 15 – 19 dienomis vyko renginių savaitė, skirta Žemės dienai paminėti. Kiek daug įvairiausių veiklų, žaidimų, kūrybinių darbelių buvo sugalvota ir išbandyta. Veiklos vyko grupėse, specialiojoje lavinamojoje klasėje, nes karantino sąlygomis bendrų renginių organizuoti negalėjome. Žemė mums dovanoja savo turtus, kuriuos vaikai būdami lauke atranda ir geba šauniai panaudoti savo žaidimuose, kūryboje. Kilo idėja organizuoti „Žemės dovanų“ dienas: akmens, medžio, vandens, dangaus ir reziumuojant, penktadienį paskirti pačiai Žemei – tai plakatų kūrimo ir piešimo ant asfalto diena. Atradome pažinimo džiaugsmą paprastuose dalykuose. Nuostabu, kai akmenėlis gali tapti puikia drobe paveikslui ar medžio šakelė – pavasariškos dekoracijos dalimi. O kiek emocijų bei džiugių akimirkų sukelia žaidimai ir eksperimentai su vandeniu, kiek daug stebuklingų dalykų galime pamatyti pakėlę akis į dangų.
Priimdami Žemės dovanas diskutavome ir dalinomės mintimis apie tai, kaip mes galime jai atsidėkoti, kaip ją tokią gražią ir dosnią išsaugoti. Su vaikais prisiminėme, kad labai svarbu rūšiuoti atliekas, neteršti gamtos, vandens telkinių, nelaužyti medžių šakelių, nešiukšlinti, panaudotas baterijas rinkti į tam skirtas dėžes, kurias galime rasti didžiuosiuose prekybos centruose, jas turime ir savo mokykloje.
Gamtai, žemei ir visam pasauliui šiuo metu labai reikalinga mūsų pagalba. Nuo mažų dienų mokydami ir skatindami vaikus tausoti aplinką, mylėti ir rūpintis gamta, ateityje galime tikėtis, kad užaugs karta, kuriai rūpės gamtosauga, ekologija. Pratindami vaikus žaisti su paprasčiausiais gamtoje randamais daiktais, pasigaminę žaislus savo rankomis, sukūrę gražų darbelį ugdysime vaikų ne tik kūrybiškumą, vaizduotę, bet ir paskatinsime nuo bereikšmių, plastikinių, elektroninių ir kitokių žaislų įsigijimo. Vaikai geba labai nuoširdžiai rūpintis gamta, savo iniciatyvumu paskatina ir tėvelius domėtis gamtosauga, ekologija. Šių dienų kontekste ypač svarbus visų mūsų gamtosauginis sąmoningumas, norėdami gyventi gražioje aplinkoje turime susimąstyti apie tai, ką paliksime po savęs. Gamta mūsų rankose.

Renginių vaizdo įrašas: https://youtu.be/MVhGH2bdV7c

Inga Krikštanienė,
Gamtosauginių mokyklų koordinatorė „Ąžuoliuko“ mokykloje