„Mes pastatėm gražų namą: nei per aukštą, nei per žemą“… ( Vytė Nemunėlis ).
Namų būna visokių: didelių, mažų, aukštų, žemų, spalvotų ir vienspalvių, net stovinčių žemyn stogu. Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ Gamtosauginis komitetas pakvietė respublikos pedagogus, ugdytinius ir jų tėvelius dalyvauti kūrybinių darbų projekte „Statome namą mes“…
Vaikai įvairių veiklų metu susipažįsta su gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija, menais ir matematika. Taikant STEAM metodą, skatinome kurti, konstruoti, statyti įvairius namus. Buitines atliekas prikėlėme naujam gyvenimui, nes pakartotinis atliekų panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.
Parodoje dalyvavo 65 pedagogai Iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Raseinių, Rokiškio, Jonavos, Plungės, Kelmės Šakių, Joniškio, Mažeikių miestų ir rajonų švietimo įstaigų.
Vaikų rankose kartoninės dėžės, popierinės pakuotės, kiaušinių dėklai, medienos atraižos virto ,,Pasakų pilimis“, tvirtovėmis, svajonių namais ar „Draugų nameliais“. Iš kiaušinių dėkliukų, tualetinio popieriaus ritinėlių, grietinės indelių vaikai statė namą peliukams. Iššūkis buvo sudėti detales taip, kad namas negriūtų. Puikiai pavyko – pastatėme aukštą namą peliukams. Sužavėjo Eko namas lauke iš antrinių žaliavų. Namelio pastatymo sumanymas peraugo į didelio namo pastatymą, nes noriai įsitraukė visa bendruomenė nešdama plastmasinius butelius namo statybai. Konstruodami ir statydami vaikai įgyvendino pačius netikėčiausius kūrybinius sumanymus.

Gamtosauginio komiteto pirmininkė Daiva Margelienė