Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos, „Varpelių“ priešmokyklinės grupės vaikai spalio 21 dieną dalyvavo edukacinėje išvykoje į Raudonės pilį. Kelionės metu norėjome supažindinti vaikus su mūsų krašto, regiono istorija, jos savitumu bei turtingu gamtovaizdžiu. Gražų ir įdomų pasakojimą apie Raudonės pilies istoriją, joje gyvenusius didikus, jų pomėgius ir gyvenimo būdą vaikams papasakojo gidė Elena Elzbergienė. Vaikai galėjo pasivaikščioti po pilį, apžiūrėti joje esančius eksponatus, netgi galėjo paliesti ir palaikyti rankose senovinį kardą. Apžiūrėjome pilyje eksponuojamą respublikinę medžioklės trofėjų parodą, norėdami sužinoti kokio gyvūno ragai vaikai bandė skaityti informacines lenteles, teisingai rasti ir sugretinti skaičius, o norėdami sužinoti, kiek gyvūnui buvo metų skaičiavo ant ragų esančias ataugas.
Po pažinties su pilimi, apžiūrėjus parodą mūsų gidė Elena pakvietė visus pasivaikščioti po pilies parką, kuris taip pat pakerėjo savo grožiu. Nuo pilies terasos atsivėrė nuostabus vaizdas į Nemuną, o keliaujant šlaito takeliais vaikai pamatė seniausią parko ąžuolą, kuris neatlaikęs vėtrų, deja jau nuvirtęs, bet visus lankytojus stebina savo kamieno storumu, toliau keliaudami lipome ant Beždžionkalnio, kur pasak gidės pilies ponaičiai laidodavo savo augintines beždžionėles. Vaikščiodami alėjomis pasigrožėjome pilies parko tvenkiniu, kuris dėl savo formos panašumo buvo pavadintas „Napoleono kepure“. Na, o vaikams pati smagiausia ir įsimintiniausia pramoga buvo pasivažinėjimas traukinuku po pilies parką.
Jurbarko kraštas ypatingai turtingas pilimis, tad grįždami užsukome į Panemunės pilį, pasivaikščiojome po jos kiemą, taip pat po nepaprastai gražų parką, kuriame tyvuliuoja net penki tvenkiniai. Puiki kelionė, kuri neprailgo, buvo kupina įspūdžių ir smagiausių akimirkų.

Inga Krikštanienė
Gamtosauginių mokyklų koordinatorė Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje