Lietuvos ornitologų draugijos biologas ekspertas Gintaras Riauba teigia, kad „žiemą paukšteliams labai trūksta maisto. Sniegas, lijundros, ledas uždengia paukščių maisto vietas ir jis tampa nebeprieinamas, o ir maisto šaltiniai – augalų sėklos, vabzdžių lervos, jų kiaušinėliai neatsinaujina ir nesidaugina. Todėl kai daugelis maisto šaltinių išnaudojami, antroje žiemos pusėje paukšteliams iš tikrųjų reikia pagalbos“ (15min, 2017).
Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos IIIG klasės mokiniai, žinodami, kaip sunku paukščiams rasti maisto žiemą, pagamino jiems sėklų sausainių.
Darbėnų gimnazijos Gamtosauginis komitetas nuoširdžiai DĖKOJA VISIEMS, kurie numezgė 78 poras vilnonių kojinių Ukrainos kariams (Kojines mezgėme ne tik iš naujų siūlų, bet ir iš naudotų. Išardėme nebenešiojamus megztinius, šalikus). 2023 m. vasario 9 dieną kojinės perduotos labdaros ir paramos fondui „Safe Haven“, kurio savanoriai jas perduos Ukrainai.