Kretinos Marijono Daujoto progimnazijos 3a klasė, mažieji Dvaro parko bičiuliai, bei neformaliojo švietimo būrelio „Gamtos laboratorija“ nariai (mokytoja R. Zulumskytė-Trumpenskienė), kiekvieną pavasarį tęsia tradiciją ir dalyvauja labai prasmingoje akcijoje „Sveiki sugrįžę, Kretingos Dvaro parko giesmininkai!“. Šį renginį organizuoja Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė.
Vaikai su tėvelių, senelių pagalba šį pavasarį pagamino net 20 naujų inkilėlių. Visi jie panašūs, bet kartu ir skirtingi dydžiu, formomis, parinktomis medžiagomis. Inkilai, skirti daugiausia varnėnams, zylėms bei kitiems mažiesiems parko sparnuočiams.
Inkilėlių gamyba – tai integruotas projektas, nes vaikai kartu su savo šeimų nariais ne tik ieškojo tinkamos medienos, kitų medžiagų, bet atliko ir įvairius matematinius inkilų detalių matavimus bei skaičiavimus, patys (su suaugusiųjų priežiūra) ir šlifavo lenteles, patys kalė vinis bei suko varžtus, montavo stogelius, taip pat kai kurie minimaliai papuošė, dekoravo naujus būstus sparnuočiams. Matematikos pamokų metu trečiokai taip pat atliko įvairius ilgio, pločio, aukščio, ploto bei perimetro skaičiavimus. Smagu, kad kai kurie vaikai inkilėlių gamybinį kūrybinį procesą spėjo įamžinti nuotraukose.
Su muziejaus darbuotojų pagalba inkilai sėkmingai buvo iškelti Dvaro parke. Inkilėlių kūrėjai buvo apdovanoti padėkos raštais. Labai tikimės, kad visuose mūsų pagamintuose ir iškeltuose naujuose inkiluose įsikurs paukščių šeimynos. O mes, jaunieji gamtos mylėtojai, ir ateityje savo nedideliais, bet prasmingais darbais stengsimės prisidėti prie gamtos saugojimo, aplinkos puoselėjimo, domėsimės, tyrinėsime, eksperimentuosime, dalyvausime įvairiose gamtosauginėse veiklose bei akcijose.

Pradinio ugdymo mokytoja
Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė