Šią žiemą gamta mums dovanojo labai įvairius ir permainingus orus: gana rudeniška žiemos pradžia, pakankamai gausus snygis ir šaltukas sausio mėn., na ir pavasariškos gamtos išdaigos vasario viduryje, kai visus nustebino pražydusios pirmosios snieguolės, sugrįžę kai kurių rūšių paukščiai, teigiama temperatūra ir pan.
Kad ir kokios nepastovios oro sąlygos buvo šią žiemą, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos mokiniai, mažieji dvaro parko bičiuliai (4a klasės mokiniai, mokytoja R.Zulumskytė-Trumpenskienė) uoliai rūpinosi mūsų krašte žiemojančiais sparnuočiais ir stengėsi, kad netrūktų maisto paukščių „kavinėse“ – lesyklose. Ne vieną pasaulio pažinimo pamoką vykdėme Kretingos muziejaus dvaro parke. Vaikai atsinešę iš namų įvairių kruopų, trupinių, sėklų, džiovintų uogų vis aplankydavo lesyklėles, taip rūpindamiesi paukštelių maisto atsargomis šaltuoju žiemos periodu. Džiugu, kad lesindami sparnuočius, matydami jų gausą ir įvairovę, atlikdami užduotis prie edukacinio terminalo muziejaus senųjų amatų centre, vaikai tuo pačiu turtina ir savo pasaulio pažinimo žinias. Jau antrus metus lesyklą turime prisitvirtinę ir prie savo klasės lango, kur stebime, kaip sėkliukes lesa zylės, žaliukės, balandžiai ir net kėkštai.
Tikėtina, jog vaikų maži, bet prasmingi darbeliai, ugdo vaikuose jautrumą, pareigos ir atsakomybės jausmą rūpinantis gamta ir jos išsaugojimu.

4a klasės mokiniai,
būrelio „Info klubas“ nariai