1Pirmadienį smagiai nuvilniję Juozapinių turgaus garsai tarsi priminė, kad jau bunda pavasaris ir prasideda linksmybės, žemė keliasi iš žiemos sąstingio, sugrįžta pempės į gimtuosius laukus.
Visą savaitę darželyje vyko įvairūs renginiai Žemės dienai paminėti. Džiugiai, su dainomis, lauke iškėlę vėliavą ir mojuodami pieštomis saulytėmis, išvydome pro debesis išlindusius saulės spinduliukus.
Trečiadienį skyrėme augalams. Puikusis dailininkas iš pasakos papasakojo kaip visas gėles dažė skirtingomis spalvomis.
Ketvirtadienį minėta vandens diena. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Budienė rodė filmą apie vandenį ir demonstravo bandymą kaip kopūsto lapo gyslelėmis keliauja nudažytas vanduo.
Penktadienį džiugus rytmetis. Ugdytiniai salėje stebėjo pasiklydusios mergaitės ir Žemės motulės pokalbį, dainavo dainas apie žemę, kaip lietaus lašiukai grojo varpeliais, vieni kitiems minė mįsles apie gamtą, orą, vandenį ir žemę, rūšiavo šiukšles, iš kamštelių sudėjo sveikinimą Žemei.
Ši savaitė vaikams tik priminė, kad Žemę motulę turime saugoti, globoti ir rūpintis ja ištisus metus. O mes pedagogai turime nepamiršti, kad mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

Irena Pocevičiūtė,
gamtosauginės darbo grupės pirmininkė