Palangos lopšelyje – darželyje ,,Ąžuoliukas“ Žemės dienos paminėjimas švenčiamas kiekvieną pavasarį. Tema ,,Mokomės mylėti tave, Žeme“ kūrybiškai įsipinė į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka. Teminės savaitės metu vaikai su pedagogais diskutavo apie ekologines problemas: kaip saugoti aplinką nuo šiukšlių, orą nuo dūmų, pievas nuo žolės deginimo. Stebėjo filmukus apie atliekų rūšiavimą, antrinių žaliavų panaudojimą. 2019-03-26 Vyresniųjų grupių vaikai savo žinias apie gamtą, jos saugojimą atskleidė lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ organizuotoje viktorinoje ,,Gamtos paslaptys “, kurioje dalyvavo ugdytinių komandos iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: ,,Nykštukas“, ,,Žilvinas“, ,,Gintarėlis“ ir ,,Ąžuoliukas“. Įstaigos pedagogės Milda Valantinienė – Saulė, Aušra Pališaitienė – Žemė paruošė įdomias užduotis komandoms: ,,Atspėti koks paukštis gieda, ,,Sudėti gėlės dėlionę , rūšiuoti šiukšles, įminti mįsles apie gyvūnus ir kt. Kiekviena komanda paruošė namų užduotis. Vaikai trumpomis inscenizacijomis atskleidė kaip saugoti, globoti ir neteršti gamtą. Viktorinos pabaigoje iš paruoštų raidžių trafaretų vaikai parašė laišką, kuriame ragino visus saugoti ir mylėti Žemę.
Kovo mėn. 28 dieną ,,Boružėlių ir ,,Bitučių grupės pedagogai ir vaikai organizavo „Paukštelių sugrįžimo“ šventę, į kurią atkeliavo Pavasaris (auklėtoja Daiva Vaidžiūnienė), atskrido kuoduotoji Pempė – (auklėtoja Niarutė Šiušienė) ir visas būrys paukštelių. Pavasaris papasakojo vaikams apie grįžtančius paukščius, kodėl jiems reikia kelti inkilus, kokie paukščiai juose apsigyvena. Šventėje skambėjo dainos apie pavasarį, vaikai pamėgžiojo sugrįžusių paukščių balsus, klausėsi pasakos apie kregždes, žaidė žaidimus, deklamavo eilėraščius, dėliojo dėliones.
Šventės pabaigoje Pavasaris ir Pempė pakvietė vaikus išeiti į lauką ir stebėti kaip bus įkelti inkilėliai parskridusiems paukšteliams. Kelti inkilus niekada nevėlu, o ypač džiugu, kai pro grupės langą galima išvysti medyje tupintį ir švilpaujantį varnėną.

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“
auklėtojos Niarutė Šiušienė, Daiva Vaidžiūnienė