DSC_051971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Mūsų mokykloje 2018 metų kovo 20 dieną vyko netradicinės pamokos, kurių metu dalyvavome respublikinio projekto Sveikatiada konkurse „Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“, diskutavome, kūrėme filmukus apie užterštumo problemas, maketavome, klijavome gandrus ir kitus paukščius, kėlėme inkilus, sugrįžusiems paukščiams, Narmontų miške. Rašytojų eilėraščius apie gamtą atvaizdavome piešiniuose, 5-9 klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą „Namai“ apie gamtą ir žmonių neigiamą poveikį aplinkai. Veiklų buvo labai įvairių, jų metu visiems buvo labai smagu suprasti, kad mes labai mylime ir gerbiame žemę.

Gamtosauginio komiteto inf.