IMG_20Kovo 20 d. mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo Kauno miesto mokinių ir mokytojų šventiniame renginyje „Mums rūpi Žemės likimas“, skirtame Pasaulinei Žemės dienai. Renginys prasidėjo iškilminga eisena Laisvės alėja iki Kauno miesto savivaldybės. Čia visus pasveikino Kauno miesto mero patarėja Orinta Leiputė, buvo iškilmingai pakelta Žemės vėliava, koncertavo Kauno miesto pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“. Po to šventinis renginys vyko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus salėje. Šventėje koncertavo Nerijaus Juškos baleto ir šokių mokyklos šokėjos, Kauno 1-osios muzikos mokyklos liaudies ir pučiamųjų instrumentų ansambliai. Buvo apdovanoti miesto ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių kūrybinių darbų parodos – konkurso „Žemė – mano namai“, skirto Pasaulinei Žemės dienai, nugalėtojai. Laureatais tapo ir mūsų progimnazijos 4a. kl mokinė Auksė Armoškaitė, 3c kl. mokinė Radvilė Babachinaitė, 2c kl. mokinė Kamilė Meškauskaitė. Jos darbas „Aš myliu savo Žemę visa širdimi“ tapo renginio emblema ir papuošė šventinio renginio vėliavėles, ženkliukus ir atminimo dovanėles. Po šventinio renginio mokiniai apsilankė muziejaus ekspozicijų salėse.Mūsų mokykloje kovo 20-23 d. taip pat vyko renginiai skirti Žemės dienai paminėti. Penktokai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ,,Pavasariniai žiedai Žemei‘‘, kurių metu gamino spalvotas tulpes, laukdami jų pražįstant gėlyne. Šeštokai kartu su penktokais surengė savo užaugintų augalų parodą ,,Mano žalioji palangė‘‘. Mokiniai augalus pasėjo, stebėjo kaip sudygsta daigeliai, juos prižiūrėjo, puoselėjo ir paaugusius atsinešė į mokyklą, dalijosi vieni su kitais savo darbo patirtimi. Tokiu būdu mokėsi pažinti gyvąją gamtą ir ją puoselėti. Septintokai biologijos pamokose atliko projektą ,,Neteršk Žemės!’’. Mokiniai analizavo žmogaus veiklos sukeltas problemas ir diskutavo kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti jas sprendžiant. Savo mintis vaizdžiai išdėstė plakatuose ir mokyklos koridoriuje surengė parodą. Aštuntokai dalyvavo protų mūšyje, kur pasitikrino savo žinias apie gamtą, nes tik gerai pažindami, ją galėsime išsaugoti.
Trečių klasių mokiniai suorganizavo viktoriną “Sveikiname Žemę”. Gabija Akmenskaitė, Brigita Butkauskaitė, Gabija Kublickaitė, 3 a klasės mokiniai, Indrė Šambaravičiūtė, Adas Simonavičius, 3 b klasės mokiniai, viktoriną pradėjo primindami, kuo ši diena svarbi visai planetai, kada ši diena oficialiai įteisinta Lietuvoje. Būtent tą dieną nuo 1992 metų daug kalbama apie planetai iškilusius pavojus. Elektros, vandens, popieriaus taupymas, atliekų rūšiavimas – maži darbai, bet jais pradinių klasių mokiniai gali prisidėti prie Žemės saugojimo. Tai gali atlikti namuose, kieme, mokykloje.
Savo Žemę maži vaikai saugoja ją pažindami. Žinias išsiaiškino viktorinoje. Išsakė savo samprotavimus, ar Visatoje yra planetų, kuriose galimas gyvybės palaikymas? Išvardino visus žemynus. Prisiminė ir pasitikrino, ką išsaugoti Žemėje svarbiausia, kokios Lietuvos žymiausios vietos, jose esantys objektai saugojami ir tausojami, kada minima 40 paukščių diena. Išsiaiškino, kokie paukščiai yra Lietuvos ambasadoriai – garsina Lietuvą visame pasaulyje ir atskleidžia savo gyvenimą migracijoje. Ereliai, pažymėti spalvotais žiedais ir GPS siųstuvais, skrisdami per įvairias šalis, neša žinią, kad yra iš Lietuvos.
Trečių klasių mokiniai sugalvojo ir užrašė 4 taisykles, kurių turėtų laikytis žmonės, kad būtų išsaugota mūsų planetos gamta. 1. Neteršti vandens telkinių, tausoti gėlą vandenį; 2. Nenaudoti chemikalų, netręšti dirvožemio kenksmingomis medžiagomis; 3. Nedeginti žolės, puoselėti augaliją; 4. Globoti, saugoti gyvūniją, nenešioti natūralių kailinių.
Po viktorinos trečių klasių duris papuošė spalvingų raidžių užrašas “Sveikiname Žemę”, primenantis gyventi santarvėje su gamta, išsaugoti ją ateinančioms kartoms.

Biologijos mokytoja G. Zimnickienė,
pradinių kl. mokytojos V. Matakienė, D. Brazienė,
dailės mokytoja B. Ulanavičienė