žeme2.resizedKovo mėn. 20 d. į Radviliškio raj. Alksniupių pagrindinę mokyklą atvyko iš Tytuvėnų regioninio parko vyr. specialistė Ieva Jokubauskaitė. Ji vedė 5-7 klasių mokiniams paskaitą apie paukščius „Pavasario šaukliai“, kur klausiusieji sužinojo daug įdomių dalykų. Išsiaiškino, kokiomis „kalbomis“ čiulba atskiri paukščiai, kas suokia, kas čirškia, kiti ūbauja ir t. t. Sužinojo, kada kokio paukščio yra diena. Stebėdami ekrane pamėgdžiojimus ir klausydami balsus, mokiniai turėjo pažinti, kas tai per paukštis. Pabaigoje reindžerė padovanojo mokyklai knygą apie Tytuvėnų regioninį parką ir pakvietė bendradarbiauti.
8-9 klasių mokinių grupė kartu su mokytoja I. Jurevičiene vyko į rajoninį renginį „Mažais žingsneliais didelių tikslų link“, skirtą Žemės dienai paminėti. Jis vyko Gražinos pagrindinėje mokykloje. Ten mokiniai, suskirstyti į grupes, atliko kūrybines užduotis : „Lietuviškų pievų skonis“, kur gamino ir vaišino iš įvairių žolių pagamintais patiekalais; „Radviliškio poilsio zonos. Patrauklumas ir problemos“, kur mokiniai kūrė poilsio zonas; „Sužinok. Pažink. Atrask“ vyko lauke, kur buvo daromi tiriamieji darbeliai, pvz., kodėl moneta neskęsta; „Žemė – vandens planeta“ aptartos vandens savybės, pieštos ant plėvelės mandalos. Savo grupių darbus mokiniai turėjo visiems pristatyti. Pastarąją grupę pristatė Redas Maziliauskas. Pabaigoje renginio mokyklos kieme sušoktas visuotinis šokis „Būk pasveikinta, Žeme“.
Likusieji mokykloje vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos D. Gatavynienės, spalvino ir klijavo ant mokyklos kabinetų durų žaismingus lapelius, visiems primenančius, kad kovo 20 d. – Žemės diena.
Kovo mėn. 27 d. 5-10 klasėms vyko renginys Žemės dienai. Jo metu jaunieji gamtosaugininkai deklamavo eiles apie Žemę. 3 kl. Mokinė Abigailė Gvaldaitė deklamavo savo kūrybos eilėraštį „Mūsų Žemė“. Aptarta, kaip kiekvienas gali prisidėti prie Žemės gerovės. Paminėtas 4 kl. mokinys Nedas Stongvila, kuris savanoriškai tvarko mokykloje išrūšiuotas šiukšles, taip pat 3 kl. mokiniai, kurie pasibaigus pamokoms išsirūšiuoja klasės šiukšliadėžes. Padėkota dailės mokytojai Jurgitai Navagrudskienei už „papuoštą“ Žemės dienai medį. Tai buvo kaimo bendruomenės pirmininkės Laimos Didžbalienės idėja, prie kurios prisidėjo ir kaimo bibliotekininkė Almina Šereivienė. Renginio metu pristatytas projektas „Kur ošia platūs miškai“, kurio dėka mokiniai jau pradėjo pažintį su Dzūkijos nacionaliniu parku. Paskelbti piešinių konkurso „Dzūkijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybės“ rezultatai. Komisija atrinko septynių mokinių darbus. Šie mokiniai birželio 13-14 dienomis vyks į Dzūkijos nacionalinį parką. 5-10 klasės žiūrės filmą „Kur šalciniai alma“ ir poromis atliks užduotis. Geriausiai užduotis atlikusios poros taip pat važiuos į Dzūkiją. Renginyje mokiniai sušoko dzūkišką ratelį „Šiaudų batai“. Žiūrėdami Vydėnų teatro inscenizuotą „Pasaką apie bobuly ir dziedulį“, išgirdo dzūkišką tarmę. Dėka skaidrių, susipažino su Dzūkijos nacionaliniu parku.

Jurgita Beklešovienė,
Gamtosaugininkų būrelio vadovė