Gamta juokauti nemėgsta, ji
visada teisinga, visada rimta,
visada griežta. Ji visuomet teisi.
Klysta ir apsirinka tik žmonės. (J.V. Gėtė)

 

davJau nebe pirmi metai Vištyčio Petro Kriaučiūno mokykla-daugiafunkcis centras (Vilkaviškio raj.) už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą įstaigos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą yra apdovanojama Žaliąja vėliava ir įteikiama Tarptautinių Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas. Šią misiją – apdovanojimą – atliko Lietuvos žaliųjų judėjimo Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius.
Smagu pasidžiaugti, kad tapti gamtosaugine mokykla panoro ir kaimyninė Gražiškių gimnazija (abiejų mokyklų dalyvavimą Gamtosauginių mokyklų programoje finansuoja Vilkaviškio raj. savivaldybės administracija).
Bus įdomu pasidalinti patirtimi, pabendrauti, atlikti bendrus tiriamuosius ir kūrybinius darbus. Spalio mėn. mokykloje apsilankęs svečias, labai džiaugėsi nedidelės mokyklos dideliais darbais, skirtais gamtos saugojimui ir jos puoselėjimui. Jam atvykus, mokyklos pirmojo aukšto koridoriuje jau šurmuliavo visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, mokytojai, personalo darbuotojai, tėvai. Jie sodino gėles, kaip ir pernai, pavasarį, papuoš mokyklos aplinką ir miestelio centrinę gatvę, besitęsiančią nuo Vydupio iki ežero. Tokia akcija „Kurkime grožį visi…“ ne tik suburia visus, bet ir užkrečia šypsena ir gerumu. Kiekvienas krūmelis, kiekvienas gėlės žiedas, apglostytas, apžiūrėtas, palaistytas, Žemynos palaimintas, paliekamas augti ir vešėti. Žinoma, dar anksti kalbėti apie pavasarį, kai dabar aplinkui žemė auksu tviska. Medžių lapai padengia ne tik mokyklos kiemą, bet ir visą teritoriją. Tad ir vėl visi į talką: ir mokiniai, ir mokinių tėveliai, ir mokyklos administracija, ir visi visi. Darbas virte verda, o nuotaika… Ji atsispindi lapų šviesoje.Tai tik maža dalelė darbų, padovanotų gamtai.
Štai patys mažiausieji, jie ir prisidėjo prie gamtos gražinimo ir ne tik… Jie, nuvykę į Šilelį, sukūrė ,,Pojūčių“ taką – ir gražu, ir smagu kurti, ir sveika, o tuo pačiu metu vyresnieji mokiniai, dalyvaudami pilietinėje iniciatyvoje ,,WORLD CLEANUP DAY 2018“, tvarko ežero paplūdimį. Ne veltui sakoma, kad ,,daug rankų – didelę naštą pakelia…“. Tuo mes tikrai įsitikinome. Tik bendromis jėgomis, dideliais norais galima nuveikti didelius ir prasmingus darbus. Ir ne vien puošiant aplinką, sodinant augalus, medžius, bet ir skaičiuojant – palydint į didžiąją kelionę paukščius, lesinant pasilikusius, globojant išalkusius, besidžiaugiant jų krečiamomis išdaigomis.Toks jau tas mūsų pasienio mokyklos gyvenimas…

Gabrielė Šiugždaitė,
Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro 10 klasės mokinė