PENTACON DIGITAL CAMERAGamtosauginių mokyklų programos veiksmo savaitė mūsų progimnazijoje vyko lapkričio mėn. 20 -27 dienomis. Veiklų tikslas buvo: atkreipti dėmesį į plastikinių pakuočių, maišelių, vienkartinių indų didelį naudojimą ir daromą žalą gamtai; parodyti, kad plastiką galima prikelti antram gyvenimui – tiek atliekas panaudojant kūrybiniams darbams, tiek ir buityje. Aktyviausi dalyviai buvo penktų klasių mokiniai. Veiklos buvo integruotos į gamtos pamokas.
Visą savaitę rinkome švarias plastikines pakuotes, kamštelius nuo plastikinių butelių. Gaminome žaislus, papuošimus, kompozicijas Kalėdų tema. Į veiklas įsijungė ir tėveliai. Rinkome informaciją internete apie plastiko daromą žalą gyvajai gamtai. Dailės studijos būrelio pirmokų kūrybiniai darbai iš kamštelių papuošė palanges.Darbelius taip pat pagamino gamtosauginio komiteto nariai iš 6a klasės (Gabrielė Stapulionytė ir Alanta Anilionytė), 7a (Ugnė Strikulytė ir Gabriela Zamalytė), 7b (Austėja Šimbelytė ir Darija Grybytė), 4a (Ugnė Prakopaitė, Justė Jarašiūnaitė, Viltė Rimkutė)klasių. Įspūdingą besmegenį sukūrė 8b klasės moksleivė Erika Drabužinskytė, Ugnė Samaitė. Vėjūnė Mataitytė nagrinėjo plastiko sukeliamas problemas. Dėkojame visiems ir kviečiame priimti iššūkį švaresnei Žemei: „Ne – plastikiniams maišeliams“! „Ne – vienkartiniams indams“!
„Ne – plastikui buityje“!

Mokytoja Dalia Kruopienė