2Mokslo metai įgauna vis didesnį pagreitį. Nepastebimai prabėgo rugsėjis, įpusėjo spalis. Gražus ruduo vilioja vaikus į lauką, o darželio kieme ir už jo ribų – įdomybių pasaulis.
Rugsėjo mėn. pabaigoje įsijungėme į Europos judumo savaitę. Kasdien darėme bendras mankštas, sportavome „Kranto“ mokyklos stadione, organizavome sportines pramogas ir futbolą turnyrą darželio kieme, surengėme paspirtukų varžybas.
Visi vaikai nori būti stiprūs, vikrūs ir ištvermingi. Tačiau šalyje atliekami tyrimai rodo, kad vaikų su plokščia pėda ir netaisyklinga laikysena daugėja. Ikimokyklinio amžiaus tarpsnyje ypač intensyviai auga ir vystosi judamasis aparatas, formuojasi atskiros jos dalys, todėl labai svarbu plokščiapėdystės profilaktiką pradėti kuo anksčiau. Kad pėdutes mankštinti galėtumėme ir lauke, darželio kieme iškilmingai „atidarėme“ „Sveikų kojyčių takelį“. Šiltu oru vaikai galės pasivaikščioti įvairios faktūros takeliu ir pamankštinti savo pėdutes.
Auklėtojos inspiruoja vaikų veiklas lauke, paskatina tyrinėti aplinką, atsako į daugybę vaikų klausimų, leidžia patiems atrasti atsakymus į jų klausimus bandymų, tyrinėjimų būdu. Vaikai pažįsta aplinką ir mokosi ją saugoti per žaidimus, pramogas, siurprizus.
Spalio mėn. 8-12 d. mūsų darželyje vyko –rudens linksmybių savaitė. Kiekvieną savaitės dieną kažkas naujo – vaikai susipažino su daržo ir sodo gėrybėmis, šventė Lietaus dieną, ieškojo rudens lobių darželio kieme ir žinoma šoko bei dainavo. Kartu su tėveliais atrado įdomiausių daržovių ir vaisių, gamino įvairiausius darbelius. Surengėme didelę, gražią parodą, o lauke „pražydinome“ gėlę iš daržovių, vaisių ir rudeninių lapų.
„Darbinga“ mokslo metų pradžia, tikimės, bus sėkmingas startas į visus mokslo metų darbus.

Ramutė Gruzbarzdienė,
Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“
direktorės pavaduotoja ugdymui