DSC_2476Kiekvienais metais, kovo mėn. 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena (World Water Day). Ją 1992 metais inicijavo Jungtinių tautų Generalinė asamblėja. Nuo 1993 metų pradėtą švęsti Pasaulinę vandens dieną globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų.
Visi žinome, kad vanduo yra labai svarbus žmogaus organizmui, jis dalyvauja daugelyje žmogaus organizmo funkcijų. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Maitindamasis žmogus vidutiniškai per parą suvartoja apie 3 litrus geriamo vandens, per metus apie 1000 litrų. Todėl labai svarbu ne tik tai, kad jo užtektų, bet taip pat, kad geriamas vanduo būtų tinkamos kokybės.
Kovo mėn. 22 dieną mūsų progimnazijoje taip pa, buvo paminėta Pasaulinė vandens diena.
5e, 6b ir 6d klasės mokiniai per anglų kalbos pamokas rinko medžiagą, piešė, paruošė informacinį stendą apie vandens reikšmę žmogaus organizmui, mūsų planetai. Mokiniai surašė patarimus kaip taupyti vandenį, kad jo kuo ilgiau užtektų, vėliau pristatė ir vertino per pamoką atliktus darbus. Pamokos buvo netradicinės, smagios, įdomios ir labai naudingos, nes mokiniai pagilino ne tik anglų kalbos, bet ir geografijos žinias.

Lina Kasperavičienė, anglų kalbos mokytoja