Palangos lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“ – dalyvaujantis tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje bei projekte ,,Mažiau šiukšlių“ įvairiai skatina įstaigos bendruomenės ekologinį sąmoningumą, atsakingą požiūrį į savo veiklą, jos padarinius aplinkai ir gamtai. Ugdymo ir pramogų, edukacinių valandėlių ir projektų metu vaikai yra skatinami taupyti gamtos išteklius, mokytis rūšiuoti atliekas, kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas, globoti ir saugoti gyvąją ir negyvąją gamtą.
Tuo tikslu, bendradarbiaudami su visuomenine organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas” bei Palangos botanikos parko administracija, jau antrus metus organizuojame parodą ,,Aš noriu augti prie švarios jūružės“, kuri eksponuojama Mėlynosios vėliavos Birutės parko paplūdimyje. Organizuodami šią parodą, vaikų piešiniais siekiame atkreipti poilsiautojų dėmesį į Baltijos jūros ekosistemos jautrumą, taršos problemas bei priminti, jog poilsiaujant, būtina elgtis atsakingai – palikti švarią aplinką, saugoti pajūrio augmeniją ir kopas.
Į parodos atidarymą sugužėjo ne tik organizatoriai – lopšelio- darželio „Ąžuoliuko“ vaikai ir pedagogai, bet ir svečiai iš Palangos lopšelių – darželių „Žilvinas“, „Gintarėlis“, „Nykštukas“ bei didelis būrys ugdytinių iš Tauragės lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“. Savo kūrybiniais darbais parodą papuošė ne tik palangiškiai, tauragiškiai, bet ir Gargždų lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“, Klaipėdos lopšelio – darželio ,,Eglutė“ auklėtiniai.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė pasidžiaugė, kad parodoje išeksponuoti 48 vaikų kūrybiniai darbai, kurie džiugins poilsiautojus visą vasarą.
Parodos atidarymo metu į vaikus kreipėsi iš jūros išbridęs ,,Neptūnas“ (auklėtoja Aušra Pališaitienė), ir šalia jo, žvaliai besisukinėjanti, ,,žuvėdra“ (auklėtoja Virginija Jašinskienė). Jie pasidžiaugė vaikų piešiniais ir padėkojo už jų kūrybiškumą ir norą gyventi švarioje aplinkoje. „Mes, Ąžuoliuko vaikai, augam prie Baltijos jūros, norim, kad būtų švarus mūsų auksinis pajūris“, – tokiais žodžiais vaikai kreipėsi į susirinkusius, o ,,Neptūnas“ ir ,,žuvėdra“ visus kvietė pasižadėti: saugoti ir mylėti mūsų gintarinį pajūrį.
Nors diena buvo ir vėjuota, bet vaikai su meninio ugdymo mokytoja Nijole Petrauskiene skambia daina pasveikino jūrą, pagrojo akmenėliais, o Tauragės lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikai padainavo dainą ,,Sapnas apie jūrą“. Tą dieną, mažieji tauragiškiai nesapnavo, o matė tikrą ir labai šėlstančią jūrą.
Parodos atidarymo metu, visuomeninės organizacijos „Lietuvos žaliųjų judėjimas” koordinatorius R. Rimavičius, įteikė Palangos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenei Žaliąją vėliavą ir sertifikatą už aktyvią aplinkosauginę veiklą bei padėkas pedagogams už dalyvavimą parodoje, diegiant vaikams gamtosaugines vertybes per meninę raišką, vaikams saldžias dovanas.
Lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė padėkojo už bendruomenės aplinkosauginės veiklos įvertinimą ir patikino, kad tik bendromis jėgomis turime ieškoti būdų, kaip įtikinamai parodyti gerą aplinkos saugojimo pavyzdį tiek savo bendruomenei, tiek pajūrio svečiams. Mažiesiems parodos dailininkams direktorė įteikė asmenines dovanėles.
Sakoma, kad gėrio, sveikatos ir meilės reikia ieškoti savyje ir gamtoje. Nuo suaugusiųjų labai daug priklauso, ar vaikas liks pasyvus gamtos stebėtojas, ar pamažu taps tyrinėtoju, gamtos globėju.
Visi privalome būti sąmoningi ir atsakingi, ne tik prieš save, sau artimą, bet ir prieš gamtą.

Virginija Jašinskienė, Aušra Pališaitienė
 Palangos lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ auklėtojos 

DSCN1442.resized   IMG_5916.resized   IMG_5929.resized