IMG_3979.resizedBalandžio mėn. 19 – 20 dienomis Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ ugdytiniams (pagal vykdomo tarptautinio projekto Erasmus+ „Miško pasaka“ veiklas) organizuotos ekskursijos į Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejų Mindūnuose (Molėtų raj.). Vaikai tarsi gyvus pamatė rudąjį lokį, liūtą, stumbrus, antilopes ir daug kitų žvėrių. Darželinukams patiko ir Lietuvos girių gyventojų ekspozicija. Ugdytiniai džiaugėsi, kad žvėrys tarsi gyvi, tik bijoti nereikia – neįkąs. Vaikai sužinojo, kas yra albinosai ir kaip jie atrodo, susidomėję žiūrėjo įdomų filmuką apie Lietuvos vandenyse gyvenančius vėžius.
Po pažinties su gyvūnais, vaikai aplankė ir žvejo sodybą. Ikimokyklinukai pabuvojo žvejo troboj, svirne, pasiklausė „kalbančių“ žuvyčių, apžiūrėjo senovinius rakandus. Ugdytinius sudomino lopšys su kūdikiu ir žvejo batai mediniais padais. Puiku, kad gidės sugebėjo savo pasakojimus sutrumpinti ir vaizdžiai pateikti darželinukams.

Rita Morkūnienė,
Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ auklėtoja