IMG_4103.resizedBalandžio mėn. 25 d. rytą, Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai (pagal vykdomo tarptautinio projekto Erasmus+ „Miško pasaka“ veiklas) išvyko į Pašilių stumbryną, kur jų laukė susitikimas su galingiausiais Lietuvos miškų gyventojais – stumbrais. Stumbryno darbuotojas supažindino vaikus su saugaus elgesio taisyklėmis, papasakojo apie stumbrų gyvenimą ir elgesį.
Darželinukai sužinojo, kad šiuo metu aptvare gyvena 11 stumbrų, o laisvėje jų klajoja kelios dešimtys, kad suaugęs stumbras yra apie 2 m aukščio ir sveria apie vieną toną, kad stumbrai išgyvena iki 30 metų, minta žole, ėda jaunų medžių ir krūmų šakeles. Kadangi žolės dar nėra daug, aptvaruose laikomi stumbrai šiuo metu šeriami šienu ir kombinuotais pašarais.
Pradžioje vaikai tik nedrąsiai, nuo apžvalgos aikštelės, gėrėjosi miško galiūnais, o vėliau, lipo žemyn, aptarinėjo jų išvaizdą, kailį, ragus. Gražu buvo žiūrėti, kai šie galiūnai susirinko prie aptvaro ir laukė vaikų atvežtų skanėstų. Darželinukai vaišino stumbrus morkomis, kopūstais, duonos ir batono riekelėmis.
Nors visą kelionės laiką dulkė lietus, nuotaika buvo puiki. Tai buvo įsimintina išvyka, kurioje patyrėme daug įspūdžių, sužinojome daug naujo. Labai puiki gamtos pamoka priešmokyklinukams.

Elvyra Didžiokienė,
„Nykštukų“ grupės auklėtoja