IMG_48Rugsėjo 27 dieną Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinių „Nykštukų“, „Naminukų“ ir „Giliukų“ grupių ugdytiniai buvo išvykę į Širvintų rajone Griciūnų kaime esantį ekologinį ožkų ūkį.
Jo šeimininkės, Dalios Ėmužytės spaudžiami ožkų pieno sūriai žinomi visoje Lietuvoje. Dalis jų iškeliauja į kitas Europos Sąjungos valstybes.
Ožkų karaliene praminta ūkininkė, tarpduryje pasitikusi vaikus, prisistatė jiems kaip geroji ragana. Vaikai ragavo įvairių rūšių sūrių (jų šeimininkė gamina net 56 rūšių), žiūrėjo trumpą filmuką apie ūkį, gėrė kmynų arbatos ir, žinoma, ožkų pieno. Šeimininkė papasakojo, kad pirma ožka ūkyje pradėjo bėginėti dar prieš 18 metų ir reikėjo visus įtikinėti, kad ožka irgi gyvulys ir gali duoti naudingą produktą.
Smagiausia vaikams buvo laukuose: gražus oras ir puikus peizažas visus nuteikė nuotykiams, kurių čia nestokojo. Pamačiusi vaikus, atskubėjo ožkytė. Visi vaikai galėjo ją paglostyti, pamaitinti. Nuo jos neatsiliko arkliukai. Žąsis nubaidę į vandenį, jie tuoj atskubėjo prie tvoros, kad ir juos vaikai galėtų paglostyti ir palepinti duonos riekele.
Kiek paėję takeliu, priešmokyklinukai voljere pamatė skalijančius šunelius, nuo kurių, kai kas akių atplėšti negalėjo. Čia pat narvelyje, vaikai apžiūrėjo povą, mielus triušiukus. Šeimininkė iš aptvaro išleido ir naminius paukščius. Išdidžiausias tarsi karalius, išėjo kalakutas ir su vaikais pasisveikino savo kalba. Vaikai bandė jį pamėgdžioti, gėrėjosi jo išvaizda. Juk ne visi vaikai turi galimybę tiek daug visko pamatyti. Ūkio šeimininkė vaikų žinias patikrino: ar tikrai vaikai žino visas naminių gyvulių kūno dalis, ar moka skaičiuoti. Ekskursijos pabaigoje vaikai apžiūrėjo bidonus su ožkų pienu, išklausė sekamos pasakos apie septynis ožiukus. Atsisveikindami, vaikai padėkojo šeimininkei ir su nauja patirtimi bei įspūdžiais sugrįžo atgal į darželį.

Vida Barinova,
priešmokyklinio ugdymo pedagogė