20180420_111dBalandžio 20 dieną Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinės „Nykštukų“ grupės ugdytiniai lankėsi Vilniuje įsikūrusiame saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Vaikai įėję, į pastatą, pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: aplinkui, žolynai, paukščiai, žiogai o virš galvos minkšti purūs debesėliai. Vaikai bandė įsivaizduoti, kad atsidūrė pievoje ar miške ir suprasti, kokio dydžio lapelį ar žibutės žiedą mato mažieji vabaliukai. Darželinukai susipažino su saugomų teritorijų sistema, sužinojo, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai parkai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų. Žaismingai ir įdomiai priešmokyklinukai „keliavo po Lietuvą“. Stabtelėję prie didžiulio televizoriaus, vaikai sužinojo, kokia pilis Lietuvoje gražiausia, kokios upės teka, spėliojo kiek galėtų būti Lietuvoje piliakalnių. „Važiuodami traukinuku“, pro „langelį“ matė gražiausius Lietuvos kampelius, skaitė užrašus ir sužinojo, kurioje Lietuvos vietoje tokį vaizdą galima pamatyti. Kino salėje vaikai žiūrėjo „kankorėžiuko“ filmą, klausėsi paukštelių čiulbėjimo. Didelį įspūdį darželinukams paliko laboratorinis stalas – klaustukas.
Šios kelionės metu vaikai buvo aktyvūs Nacionalinio lankytojų centro dalyviai. Namo vaikai išvažiavo praturtėję naujomis žiniomis ir supratę, kiek daug gamtos vertybių turi mūsų kraštas.

Vida Barinova,
priešmokyklinio ugdymo pedagogė