received_985559954918279Lapkričio 3 dieną lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinėse „Naminukų“ ir „Giliukų“ grupėse svečiavosi etnokultūros puoselėtoja, kultūros centro Deltuvos filialo renginių organizatorė Daiva Stimburienė. Priešmokyklinukams ji papasakojo apie bičių gyvenimą aviliuose, pamokė vaikus, kaip patiems išsilieti žvakes. Vaikai sužinojo, kad bičių vašką gamina jaunos bitės darbininkės ir jį naudoja korių statybai, kad vaškas, panaudotas koriams gaminti, įgauna gelsvą spalvą, nes jame įmaišo pikio ir žiedadulkių. Daiva Stimburienė papasakojo, kad natūralus bičių vaškas turi malonų medaus kvapą, tad šios žvakės namuose skleidžia puikų aromatą. Vaikai susidomėję klausėsi viešnios pasakojimo, tačiau labiausiai laukė, kada galės patys išsilieti savo žvakutes.
Dar ilgai grupė kvepėjo vašku, o vaikai džiaugėsi savo darbo rezultatais-pačių išlieta žvakute .Visi priešmokyklinukai parsinešė į namus kvepiančią savo rankų darbo žvakelę, kurią galės uždegti per Kūčių vakarienę ir Velykų rytą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rita Pumputienė