Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai spalio mėn. 22 d. apsilankė Vilniuje, prekybos ir laisvalaikio centre „Ogmios miestas“ įsikšūrusiame zooparke. Tai pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas; vaikai iš arčiau susipažino su gyvūnais turėdami tiesioginį kontaktą – juos glostė, maitino, stebėjo. Šios ekskursijos metu vaikai sužinojo, kad vėžliai išsirita iš kiaušinio, kad smauglys gali grobį pasmaugti stipriai suverždamas kūno kilpas, kad kukurūzinis žaltys kai kada žmonių vadinamas namine gyvate ir t.t.
Išvykos pabaigoje vaikai, naudodamiesi padidinamaisiais stiklais, apžiūrėjo vorų, drugelių ir vabalų kolekcijas, mikroskopo pagalba stebėjo, kaip iš arti atrodo drugio lėliukė, voro pėdutė, gyvatės išnara ir pan.
Labai džiugu, kad vaikai turėjo galimybę iš arti pamatyti ir žmogaus veiklos įtaką gyvajai gamtai. Zoosode buvo eksponuojama kaip žmonių gamtoje išmestos įvairios šiukšlės, teršalai gali nepataisomai paveikti ištisas ekosistemas, žmonių, augalų ir gyvūnų gyvenimą. Vaikai pamatė eksponatus kaip šiukšlių raizgalynėje įsipainioję gyvūnai susižeidžia.
Ekspozicijos dėka vaikai suprato, kad šiukšlinimas – mirtinai pavojingas gamtai, o ypač – jūros gyvūnams ir pažadėjo saugoti gamtą.
Tokia edukacinė kelionė – puiki galimybė ugdyti vaikų kantrybę, švelnumą, atsakingumą bei pažinimą.

Darželio inf.