Liepos 27 d. Ukmergės lopšelio – darželio ,,Eglutė“ ikimokyklinės ,,Drugelių“ grupės ugdytiniai vyko į netoli sostinės esantį Kiemelių kaimą. Ugdytinius pasitikusi ,,Lavender Village“ sodybos šeimininkė, levandų augintoja ir edukatorė Jūratė Lankauskaitė-Kregždienė pakvietė vaikus dalyvauti edukacinėje pažintinėje programoje. Susikabinę traukinuku, vaikai keliavo levandų laukais ir klausėsi sodybos šeimininkės pasakojimo apie levandų spalvas (jos gali būti baltos, rožinės ir tamsiai mėlynos), apie tai, kad levandos ne tik džiugina išskirtiniais žiedais, bet ir ramina, gydo sielą, valo ir gaiviną orą, atbaido ir naikina mikrobus, parazitus. Vaikai sužinojo, kad iš levandų gaminamos arbatos, prieskoniai ir grožio priemonės. Edukatorė parodė ir paaiškino darželinukams kaip kerpami levandų krūmeliai. Gavę užduotėlę, darželinukai, susėdę ant žolytės, skabė levandų lapelius ir kruopščiai dėjo žiedelius į puokšteles, kurias perrišo kaspinėliais.
Vėliau vaikai degustavo levandų arbatą, ragavo šeimininkės keptus sausainius ir keksiukus. Šios edukacinės veiklos metu vaikai ne tik daug sužinojo apie levandas, bet ir parsivežė į vazonėlius pačių pasėtas levandų sėklytes, kurias augins namuose iki pavasario.
Edukacija buvo vykdoma vadovaujantis projekto Erasmus+ Nr. 2019-1-TR01-KA229-077340_5 „Tasarla Öğren“ veiksenų planu.

Rita Pumputienė,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja