Rugsėjo 27 -oji d. – Pasaulinė turizmo diena. Šią dieną minėjo ir Panevėžio lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ vaikučiai, mokytojos, mokytojų padėjėjos ir įstaigos direktorė.
„Drugelių“ grupės vaikai su Audronija Čiūriene ir Gita Štankeliene keliavo prie sankryžos, reguliuojamos šviesoforu. Vaikai fotografavo akimis, stebėdami sankryžą. Plojo tiems, kurie ramiai, bet spėriai žingsniavo per gatvę. Rodė „nu nu nu“ bėgantiems ir skubantiems. Įvertino mašinų įvairovę, atpažindami automobilių modelius.
„Nykštukai“ su Vilma Lydekiene ir Kristina Deksniene vyko į Gamtos mokyklą, apžiūrėjo gyvūnus, parodas, susipažino su kitokia aplinka, kur gyvena gyvūnėliai. Pilni įspūdžių vaikučiai čiauškėjo likusią dieną darželyje.
„Saulutės“ ir „Mėnulio“ grupės vaikučiai keliavo į „Kultūros ir poilsio parką“. Pažintinė kelionė vaikučiams paliko daug įspūdžių. Kelionės metu, įtvirtino žinias apie kelio ženklus. Lygino kuo skiriasi medžiai, prisiminė jų pavadinimus, kokie vaisiai auga ant jų. Pabuvojo prie Nevėžio. „Mėnulio“ ir „Saulutės“ grupės vaikai rungtyniavo, kurie daugiau pririnks giliukų (laimėjo draugystė). Apėjo keletą kliūčių, nes parkas tvarkomas. Įvardino paukščių pavadinimus, jų „namus“. Praėjo pro biblioteką. Grįžę į darželį, dalinosi įspūdžiais.
Turizmo dieną su „Saulutės“ ir „Mėnulio“ grupės vaikais ir Edita Brazauskiene, Vaida Čemeriene, Violeta Auguliene, Aurelija Grybiene ir įstaigos direktore pratęsėme edukacine išvyka į „Sraigių ūkį“. Ši kelionė sukėlė vaikams daug džiugių emocijų. Vaikučiai su direktore, mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis apžiūrinėjo gyvas sraiges. Šio ūkio įkūrėjas papasakojo vaikučiams kiek į ūkį „atkeliavo“, kokie pavadinimai, kokio dydžio užauga, kada sraigės miega ir keliasi… Pasigrožėjome įkūrėjos Janinos rankdarbiais, kuriuos galima įsigyti ūkyje. Taip pat sraigių šiame ūkyje galima įsigyti paragavimui. Vaikai „Sraigių ūkyje“ ne tik apžiūrėjo sraiges, bet ir žaidė įrengtoje žaidimų aikštelėje. Taip pat, kad būtų šilčiau vaikučius pavaišino ir šilta arbatėle su sausainiais.

Jurgita Ablėnė,
Panevėžio lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ direktorė