2Kretingos raj. Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, 1–4 klasių mokiniai, dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Vaikams organizuojami įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu moksleiviai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien moksleiviai, bet ir mokytojai, mokyklų administracijos darbuotojai, tėvai. 2018 metų sausio 24 dieną mokykla paskyrė Lietuvos šimtmečiui ir sveikai mitybai, nes ji – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių.
Tądien integruotos pirmos pamokos metu priešmokyklinukai, 1–4 klasių mokiniai pakartojo sveikos mitybos piramidę, atliko praktines užduotis: kirpo, klijavo, piešė. Antrą pamoką gamino įvairius sveikus užkandžius: sumuštinukus su avokadu, pomidorais, salierais, petražolėmis, paprikomis, salotų lapais, kiaušiniu ir kt., vaisių salotas iš obuolių, mandarinų, kriaušių, bananų, džiovintų vaisių ir uogų, pagardindami jogurtu, vaisvandenius su citrina ir salierais, šaldytomis braškėmis. Vaikiai, mokiniai ir mokytojos Renata Gaučienė, Regina Jokužienė, Viktorija Anužytė buvo labai kūrybiški: jų prigamintuose įvairių spalvų užkandžiuose, gaiviuosiuose gėrimuose, dominavo trys Lietuvai brangios spalvos – geltona, žalia ir raudona.
Visa mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Pašerkime miško gyventojus“: susinešė daržovių, obuolių, grūdų, net šieno. Per trečią pamoką sveikų užkandžių, pašarų priešmokyklinės grupės vaikai ir pirmos bei trečios klasės mokiniai autobusu nuvežė į Grūšlaukės girininkijos mišką žvėreliams. Vaikai girininkui Ignui Kripui uždavė daug įvairių klausimų apie miško žvėrelius, apie tai, kaip sužinoti, kokie žvėrys gyvena miške, ar girininkas myli mišką ir kt. Pakvėpavę grynu oru, pasiklausę miško garsų, vaikai grįžo į mokyklą. Tuo tarpu 2 ir 4 klasės mokiniai mokyklos parke pastatė tris lesyklėles, pribėrė grūdų ir trupinių paukščiams, visi draugiškai nutarė nuolat prižiūrėti, kad paukšteliai turėtų kuo maitintis. Per penktą pamoką sugrįžę į aktų salę, akcijos dalyviai aptarė įspūdžius, patirtus miške ir mokyklos parke, nuveiktus dienos darbus, peržiūrėjo filmukus, skirtus Lietuvos šimtmečiui ir sveikai mitybai, ragavo spalvotus, sveikus savo paruoštus užkandžius.

Organizatorių inf.