22017 m. lapkričio 9 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko Sveikos gyvensenos praktinė konferencija „Sveikatos želmenėliai“, vykdant Panevėžio m. savivaldybės administracijos finansuojamą aplinosauginio švietimo projektą „Gamta gydo, gydytojas slaugo (Hipokratas)“.
Priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Konferencija prasidėjo edukaciniu užsiėmimu „Būsi švarus – būsi sveikas“. Pirmokai šoko „Švarių rankyčių šokį“ ir supažindino draugus kaip teisingai plauti rankytes (mokytojos E. Oldenburg, D. Kviliūnienė, L. Palavenienė).
Vėliau vyko praktiniai užsiėmimai grupėse. Mažieji apsilankė „Vitaminų šalyje“ (mokytoja R. Zigmantienė), „Vaistažolių palėpėje“ (mokytoja I. Mikalajūnienė). Praktinius užsiėmimus kaip taisyklingai mankštintis vedė 2a (mokytoja V. Želvienė) ir 3a (mokytoja L. Norvaišaitė) klasių mokiniai. Vaikai prisiminė fizinio aktyvumo naudą bei išmoko linksmų mankštos pratimų. Ketvirtokai skatino draugus rūpintis savo dantukais, mokė, kaip išsaugoti juos sveikus (mokytojos N. Misevičienė, V. Kielienė).
Įgyvendinant šį projektą, siekėme, kad vaikai pajustų judėjimo džiaugsmą, suvoktų atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, patys gebėtų pažinti sveikatą žalojančius veiksnius. Juk nuo to, kaip vaikystėje vaikai išsiugdys požiūrį į savo sveikatą ir aktyvų, sveiką gyvenimo būdą, priklausys kaip jie gyvens ateityje.

Mokytoja Vaida Kielienė