Sausio mėn. 15 dieną Ukmergės lopšelyje – darželyje „Eglutė“ svečiavosi Šešuolių girininkijos girininkas, ornitologas, gamtos fotografas Kęstutis Jarmalavičius, kuris vyresniųjų grupių vaikams papasakojo apie mūsų krašte žiemojančius paukščius, paaiškino, kada reikia kelti lesyklėles ir kuo lesinti paukštelius. Vaikai sužinojo, kad zylėms, bukučiams, geniams ir kitiems paukščiams be saulėgrąžų, labai patinka linų ir spygliuočių medžių sėklos, nesūdyti lašiniai, batonas, varškė, kruopos, aliejuje mirkytas pyragas. Ornitologas paaiškino, kad pradėti lesinti paukščius niekada nėra vėlu. Ypač ši pagalba aktuali antrojoje žiemos pusėje, kada natūralių maisto atsargų beveik nebelieka.
Mokytojos praturtino savo žinias apie pelėdinius paukščius, kurių Lietuvoje užregistruota apie 13 rūšių. Mokytojos sužinojo, kad į Lietuvos Raudonąją Knygą įrašytos liepsnotoji pelėda, didysis apuokas, žvirblinė pelėda pelėdikė, uralinė pelėda, balinė pelėda ir lututė.
Profesorius Tadas Ivanauskas knygoje „Lietuvos paukščiai“ (1949m.) rašo: „…Pelėdos didelė galva ir didelės reikšmingos, į priekį nukreiptos akys daro protingo gyvio įspūdį, todėl jau senovės graikai padarė pelėdą išminties simboliu, tačiau iš tikrųjų, pelėdos smegenys nėra didesnės už kitų paukščių, o proto atžvilgiu jos taip pat jų nepraneša”.

Darželio inf.