2Ruduo – tai tas laikas, kai gamta trumpam tampa gyva ir spalvinga meno galerija, kurioje spalvos ir atspalviai, tarsi paliestos profesionalaus dailininko teptuko, susilieja į vieną bendrą dermę. Tas lapų čežėjimas po kojomis, tas kasdien nuo šakų krintantis „varis“ ir „auksas“ priverčia žmones stabtelti, susimąstyti, pasidžiaugti ir tiesiog nusišypsoti bei padėkoti, jog turime galimybę gyventi tokioje ypatingai gražioje ir darnioje gamtos apsuptyje.
Tad mes, 4a klasės mokiniai – Dvaro parko bičiulių klubo nariai, kartu su Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Terteliene jau antrus metus vykdome kūrybinį projektą „Spalvotosios rudens mozaikos“. Vaikai prisirenka gamtinės medžiagos (gilių, kaštonų, riešutų, rudeninių gėlių žiedų, įvairių spalvų ir formų lapų) ir iš jos kuria įvairias kompozicijas. Praėjusiais metais muziejaus dvaro parko pievelėje puikavosi ir lankytojus džiugino pradinukų sukurti žaismingi „ežiukai“. Na, o šiemet komponavome naujas rudens mozaikas – tai vis dar vasarą ir šilumą primenantį „drugelį“ bei tautinėmis spalvomis pasidabinusį „Lietuvos šimtmečio medį“.
Norisi tikėti, kad ir kitų metų ruduo mus džiugins savo spalvomis ir šiluma, todėl vaikai pasitelkę vaizduotę vėl kurs naujas rudens mozaikas.

„Info klubo“ būrelio nariai,
pradinio ugdymo mokytoja Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė