20180502_101Saulėtą gegužės antrosios rytą Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ vaikučius aplankė angoriniai triušiukai. Šios veislės triušiukai ypatingi tuo, kad jie auginami dėl savo ypač švelnios ir net iki aštuonių kartų šiltesnės nei avies vilnos.
Angoros veislės triušiai turi tik jiems vieniems būdingą vilnos pleką (ištisinis vilnos kirpinys), kuris turi būti nesusivėlęs ir tolygiai vienodai pasiskirstęs po visą kūną. Plekas susideda iš maišytos vilnos, sudarytos iš trijų skirtingų plaukų rūšių. Vilna yra tanki, ja padengta visa galvos oda. Vilnos vertė priklauso nuo pūkų tankumo, kuo tankesnė vilna, tuo ji vertingesnė. Užaugusios vilnos pluošto ilgis turi būti virš 6 cm. Ši triušių veislė ypatinga dar ir tuo, kad triušiai pasižymi ramiu charakteriu. Dėl šios priežasties pvz., Prancūzijoje angoros triušiai naudojami gyvūnų terapijoje.
Ukmergės lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikučiai galėjo ne tik paglostyti triušiukus, su jais nusifotografuoti, išmokti teisingai paimti triušiuką, bet ir apžiūrėti pūkų kirpimo bei kitus triušių priežiūros įrankius. Angoros triušių augintoja, Ingrida Pliopaitė-Bataitienė pasakojo vaikams kaip angoros triušiai kerpami, karšiama, verpiama jų vilna. Augintoja pamokė vaikučius vilnos verpimo verpstukais ir verpimo rateliais paslapčių.

Ingrida Pliopaitė-Bataitienė,
„Nykštukų“ grupės ugdytinės Godos mama