IMG_20180420Jau ne vieną dešimtmetį Lietuvoje balandis skelbiamas švaros mėnesiu. Gal ne be reikalo – juk nutirpus sniegui, atšilus orui, atgimstant gamtai žmonės stengiasi išsivalyti namus, tvarkosi soduose ir sodybose, keliauja į gamtą. Ir neretai gamtoje po žiemos pasitinka krūvos šiukšlių, kurios badyte bado akis. O juk švari aplinka būtina žmonių sveikatai, gerovei, o kur dar puiki nuotaika, geros emocijos ilsintis tvarkingoje, švarioje aplinkoje.
Normundo Valterio mokyklos bendruomenei nesvetimos gamtosauginės ir sveikatingumo idėjos, pilietiškumas, todėl jie jau ne vienerius metus yra aktyvūs aplinkos tvarkymo akcijos ,,Darom“ dalyviai. Šiais metais, balandžio mėn. 20 d. normundiečiai, ,,apsiginklavę“ pirštinėmis, šiukšlių maišais ir darbinga nuotaika, keliavo tvarkyti netoli mokyklos esančio Pabalių miškelio. Pradžioje rodėsi, kad veikti čia tikrai nebus ko. Bet, perfrazuojant liaudies išmintį, galima teigti – kuo giliau į mišką, tuo daugiau šiukšlių. Ir mokiniai, ir mokytojai dirbo kruopščiai, atsakingai, tad šiukšlių maišuose greitai atsidūrė kalnai šiukšlių, kurie kažkada pateko į šį nelegaliu sąvartynu buvusį miškelį.
Norisi tikėti, kad šiukšlių vertimas pamiškėse, slėpimas iškastose duobėse jau nebemadingas, kad piliečiai nebėra abejingi mus visus supančiai gamtai, darosi sąmoningesni ir supranta, jog neužtenka iškuopti tik savo namus. Lygiai taip pat svarbu sveika ir tvarkinga aplinka, kurią visi drauge turime išsaugoti ir palikti ateinančioms kartoms.

Jurgita Lukošienė,
geografijos mokytoja