2Vieni iš svarbiausių vaikų sveikatą įtakojančių veiksnių – judėjimas ir grūdinimas. Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ „Žirniukų“ grupės mokytojos, pasitarusios su vaikų tėvais, jau nuo spalio mėnesio pradėjo grūdinti vaikus. Kadangi kiekvienais mokslo metais įstaigoje vykdomi sveikatingumo projektai, todėl pirmiausia mokytojos į šiuos projektus ir integravo S. Kneipo sveikatinimo metodo elementus. Ne visas sveikatinimo metodikos idėjas taikė iš karto. Vaikai dar labai maži, bet labai smalsūs, imlūs, norintys viską išbandyti patys, todėl buvo organizuojamos žaismingos, vaikams malonios vandens ir judėjimo procedūros. Darant rankų voneles, vaikai žaidė pirštukų žaidimus, gaudė ir maudė vandenyje pamerktus žaisliukus, darė pirštukų mankšteles, plojo po vandeniu ir t.t. Mokytojos pasigamino takelius pėdučių mankštai panaudodamos įvairias priemones: akmenukus, kaštonus, medžiagos skiautinius, virves, graikinių riešutų kevalus, kamštelius, vilną ir pan. Jau tapo įpročiu prieš pietų miegelį ir po jo pajudėti „Pėdučių takeliu“. Vaikštant basomis įvairių faktūrų takeliais, gerėja kraujotaka, sustiprėja imuninė sistema. Kol kas darželinukai dar nebraido po vandenį, tik vaikšto šlapiu rankšluoščiu. Pasitarę su tėveliais, mokytojos šią vandens procedūrą nutarė atidėti iki pavasario.
S. Kneipo metodikos panaudojimas jau duoda pastebimų rezultatų. Sustiprėjo vaikų imunitetas, vaikai mažiau serga, noriai eina į darželį.

Gintarė Jasevičienė,
„Žiriniukų“ grupės ikimokyklinio ugdymo mokytoja