Spalio 4 dieną 2c klasės mokiniai, Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulių klubo nariai, dalyvavo rudeninėse paukščių palydose. Paukščių palydos – tai visame pasaulyje organizuojamo paukščių stebėjimo renginio, kurį prieš daugiau nei 20 metų pradėjo vykdyti BirdLife International, dalis. Visiems susirinkusiems Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė papasakojo apie renginį, paaiškino kaip pažinti ir skaičiuoti sparnuočius.
Antrokai vieną valandą stebėjo paukščius. Renginio metu pavyko suskaičiuoti 395 paukščius: 8 kėkštus, 150 kikilių, 200 žąsų, 27 didžiąsias antis ir 10 didžiųjų zylių. Antrokai žinias apie paukščius įtvirtino spręsdami kryžiažodį „Paukščiai“.
Visi surinkti duomenys apie paukščius elektroniniu paštu buvo išsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai. Rudeninės paukščių palydos antrokams suteikė galimybę stebėti ir grožėtis laukiniais paukščiais.

Mokytoja Nijolė Meškauskienė