Rugsėjo mėn. 27 dieną, saulėtą rudenio penktadienį, Palangos lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ šurmuliavo smagi „Rudenėlio šventė“. Į šventę sugužėjo gausi darželio bendruomenė. Rytas džiugino ne tik vasarą primenančia šiluma, bet ir besišypsančiais, įvairiomis rudens gėrybėmis laikinai patapusiais vaikais. Į šventės pasiruošimą geranoriškai įsitraukė visi: nuo pačių mažiausiųjų vaikų iki vyriausiųjų, nuo pedagogų iki aptarnaujančio personalo bei tėvelių. Vaikai su pedagogais puošė darželio aplinką, kurdami mandalas iš įvairios gamtinės medžiagos. Tėveliai ruošė įspūdingas sveikuoliškas vaišes, siuvo savo vaikams daržovių kostiumus, gamino kaukes ir prinešė įvairių, įdomių daržovių. „Rudenėlio šventė“ apjungė judėjimo, sveikatinimo savaitę ir tapo finaliniu akcentu.
Rugsėjo paskutinę savaitę vaikai su pedagogais diskutavo apie daržoves ir vaisius, aptarinėjo jų įvairovę, savybes ir net pasitaikantį neįprastumą (morkos – „mutantės“, išaugusios net su trimis šaknimis, didžiuliai burokai, moliūgai). Mokytojai skatino vaikus domėtis rudens gėrybėmis, pasakojo apie jų naudą sveikatai, skaitė įvairius grožinės literatūros kūrinėlius, eilėraščius, atliko kūrybinius darbelius, mokėsi rūšiuoti, skaičiuoti, stebėjo sėklų įvairumą, dydį.
Su meninio ugdymo mokytoja mokėsi dainelių, ratelių, žaidimų. Priešmokyklinukai analizavo kopūstų rūšis, darė jų skerspjūvius; gamino įvairių daržovių atspaudus ir įsitikino, kad kai kurios daržovės turi dažančią savybę; tyrinėjo ir stebėjo tikrus daržo gyventojus (slieką ir sraigę), aptarė jų panašumus ir skirtumus, naudą ir žalą. Grupėje gamino vaisių kokteilius ir juos ragavo.
Renginį vedė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Malakauskienė, kuri buvo „Rudenėlis“, o jam į pagalbą atskubėjo gerai nusiteikę „Moliūgas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė ir „Svogūnas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Stončienė, kurie ginčijosi, norėdami sužinoti kuri daržovė naudingesnė.
Kiekviena auklėtinių grupė surengė po šaunų pasirodymą, pristatydama savo daržovę. Šventės pabaigoje ,,Rudenėlis“ visus pakvietė prie vaišių stalų. Savo išradingumu nustebino mokytojos ir tėveliai: ant stalų puikavosi moliūgo vėrinukai, burokėlio spygliais pasidabinęs ežys, sveikuoliški sausainiai, morkų, burokėlių pyragai, mamų pagaminti traškučiai iš bulvių, morkų ir burokėlių, užtepėlės, daržovių, vaisių sultys.
Įstaigos virėjos pradžiugino kvepiančiu, sveikuolišku obuolių pyragu. Šventės arbatinėje „Mėta“ visi galėjo pasivaišinti sveikatą stiprinančiomis čiobrelių ir mėtų arbatomis. Patiekalai buvo skanūs, žaismingai, gražiai ir kūrybingai patiekti. Kiekvienas šventėje dalyvavęs, tėvelis ar mamytė, buvo apdovanoti padėka – rudeniniu lapu su palinkėjimu.
Pasimėgavus vaišėmis, tėveliai su savo atžalomis skubėjo nusifotografuoti prie įdomių šventės dekoracijų. Jų laukė jauki arbatinė „Mėta“, arkos pašonėje besipuikuojanti „Bobutė“ su derliaus gėrybėmis bei liaudiškais atributais (geldomis, vežimo ratu, grūdiniais augalais, presuotų šiaudų ryšuliais).
Po renginio išsakytos įvairios tėvelių mintys. „Bitučių“ grupės mama Ilona atsakė: – „Labai gražiai ir įdomiai buvo suorganizuota rudenėlio šventė. Tiek vaikams, tiek tėveliams paliko spalvotus prisiminimus“.
„Sraigelių“ grupės mama Svetlana sakė: – „Patiko visa šventė, vaikų pasirodymai. Labiausiai įsiminė rudeniškos dekoracijos, vaikų pasirodymas bei labai kūrybiškai pateiktos vaišės. Su mamomis pasidalijome receptais. Tokios šventės suvienija bendruomenę“.
Renginiui pasibaigus ir visiems išsiskirsčius lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė sugrįžo į įprastą dienotvarkę, bet visi šiek tiek kitokie – laimingesni, vieningesni, prikaupę širdis maloniai užliejančių įspūdžių.

Jūratė Bučienė,
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ logopedė