20190102_114207__1_Panevėžio lopšelio – darželio „Draugystė“ II korpuso vaikučiai tradiciškai kiekvienais metais įsitraukia į Panevėžio Gamtos mokyklos organizuojamą akciją „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę“. Už akcijos vykdymą atsakingi „Boružiukų“ grupės vaikučiai. Visus aplankė Varna ir Kakė Makė, jos žaidė su vaikučiais. Papasakojo apie paukštelius, kurie išskrenda, o kurie lieka žiemoti Lietuvoje. Visi kartu ieškojo sprendimo būdų, kaip galima padėti paukšteliams lengviau peržiemoti. Titas : „Mano tėtis gali sukalti lesyklėlę, kaip sode sukalė“, Karina: „Reikia paberti trupinėlių, kad turėtų paukšteliai ką lesti“; Ignas: „Aš su močiute visada lesinam antytes upelyje“. Kaip nutarė, taip ir padarė.
Įstaigos kieme pakabinome net 7 lesyklėles, į kurias kiekvieną dieną beriame trupinėlių. Pagaminome paukšteliams ir skanėstų sausainiukus, kuriuos pakabinome kieme ant šakelių. Kiek džiaugsmo stebėti pro langą, kai atskrenda zylutės, žvirbliukai. Kartais į lesyklėles įsisuka ir varnos, kurios įsiūbuoja lesyklėles ir trupinėlius pažeria ant žemės. Ant žemės joms patogiau lesti. Liepa: „Mes ant varnų nepykstam, jos irgi nori lesti. Mes vėl pabersime trupinėlių, kad visiems užtektų“. Lesyklėlės aplanko ir skanėstų paragauja pūstauodegė voverytė, kuri įsikūrė viename iš inkilėlių. Iki pavasario dar liko du mėnesiai, per kuriuos mes rūpinsimės paukšteliais ir voveryte. Nors ir dabar kai šviečia saulutė, girdisi linksmi paukštelių čiulbėjimai, kurie tarsi dėkoja: „ Ačiū, ačiū, bet nepamirškit mūsų…“

Mokytoja – metodininkė Loreta Jankūnienė