2Sausio mėn. 15-19 d. Telšių lopšelyje – darželyje „Žemaitukas“ vyko projektas „Sveiki dantukai – graži šypsenėlė“. Projekto vykdymo pradžioje nuotaikingi personažai – voverytė ( aukl. Zita Godiliauskienė) ir kiškis ( aukl. Laura Petrauskienė) pakvietė daugiau nei 200 visos įstaigos vaikučių aktyviai įsijungti į projekto renginius. Visoms grupėms buvo įteiktos atmintinės, bukletai su nuorodomis, kaip tinkamai įgyvendinti projektą, apžiūrint dantukus plakatuose, per padidinamąjį stiklą, veidrodėliuose, menant mįsles, piešiant, skaitant grožinės literatūros kūrinėlius, žaidžiant stalo žaidimus. Sveikatos specialistė įteikė vaikams po kalendorių, kuriame vaikai pažymės, kaip valomi dantukai kiekvieną dieną, visos grupės gavo ir atmintinę tėveliams „Dantukų priežiūros ABC“.
Sveikatos specialistė lankėsi darželio grupėse ir konkrečiai, pasitelkusi dantų maketą – muliažą bei vaikų atsineštas dantų priežiūros higienos priemones, parodė ir paaiškino, kaip taisyklingai valyti dantukus, supažindino su dantukų pavadinimais, reikšme mūsų sveikatai, įpareigojo gražia šypsenėle rūpintis nuolat.
Priešmokyklinukams suorganizuota išvyka į „Žemaitijos odontologijos kliniką“, kurioje specialistės išsamiai paaiškino, kas stiprina dantukus, o kas jiems kenkia bei individualiai parodė, kaip taisyklingai ir kiek laiko valytis dantukus, kad jie būtų sveiki ir balti kaip sniegas. Dantukų gydytojos leido išbandyti visas priemones, kurios buvo jų kabinete, net stomatologo kėdė-lova vaikus pradžiugino, vaikai buvo maloniai įtikinti, kad odontologas yra tiesiog vaikų draugas.
Viso projekto metu ikimokyklinukai išgirdo iš auklėtojų įvairių istorijų, pasakojimų, pamokymų, kaip tinkamai prižiūrėti dantukus. Mažieji aktyviai dalyvavo ir dailės darbelių parodoje: „Dantukų miestelis“, o vyresnės grupės savaitės pabaigoje rinkosi į viktoriną, kurioje dainavo, deklamavo eilėraščius, minė mįsles, kiek įmanydami išsamiau atsakinėjo į klausimus, dėliojo dėliones, rūšiavo sveiko bei kenksmingo dantukams maisto produktus ir sulaukė įvertinimo: mielų dovanėlių – knygelių, stalo žaidimų, visi buvo apdovanoti dantų šepetėliais.

Zita Godiliauskienė,
Telšių lopšelio – darželio „Žemaitukas“ auklėtoja metodininkė