IMG_035Kiekvieno žmogaus uždavinys turėtų būti pažinti jį supantį pasaulį. Tik susipažinęs su artimiausia aplinka, žmogus gali siekti tolimesnių tikslų, nerti į gilesnius pažinimo vandenis.
Mūsų, Radviliškio raj. Alksniupių pagrindinėje mokykloje, kovo mėnesį vyko projektas „Pažink kambarinius augalus“. Jo tikslas – pertraukų metu savarankiškas mokinių susipažinimas su kambarinių augalų, esančių mokyklos koridoriuose, pavadinimais. Projektą vykdė jaunieji gamtosaugininkai.
Iš pradžių mokiniai su būrelio vadove praėjo mokyklos koridorius ir pasižymėjo, kokie auga augalai. Apibūdinant rūšis pasinaudota literatūra iš bibliotekos bei šaltiniais internete. Daugiausia mūsų mokyklos koridoriuose yra chlorofitų, vėzdūnių, klivijų, pelargonijų. Kitas projekto etapas – pavadinimų atspausdinimas kompiuteriu ir sukarpymas. Paskutinė smagiausia dalis – pavadinimų klijavimas ant gėlių vazonų. Čia buvo reikalingas didelis kruopštumas ir jau įgytos žinios.
Tikimės, kad projektas „Pažink kambarinius augalus“ duos vaisių. Ir ne tik jaunieji gamtosaugininkai pažins mokyklos koridoriuose žaliuojančius augalus, bet ir visi mokyklos bendruomenės nariai.

Jurgita Beklešovienė,
gamtosaugininkų būrelio vadovė