IMG_32Jau penktus metus mokykla dalyvauja aplinkos apsaugos projekte ,,Mes rūšiuojam“. Tai didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Svarbiausias projekto tikslas – ugdyti moksleivius rūšiuoti ir rinkti elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamų baterijų atliekas, jų nešalinti su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis.
Vykdant projektą šiais mokslo metais jau surinkta 85 kg atliekų, kurias kovo 6 d. išsivežė atliekų tvarkymo centras. Šiemet surinkome daug nenaudojamų mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, panaudotų baterijų, nedidelių buitinių prietaisų. Tai nedaug sveriantys daiktai, tad surinkti jų net 85 kg yra tikrai neblogas rezultatas. Į akciją įsijungė ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ ir ,,Jauniejų daujotukų“ būrelio nariai su mokytojomis Julija Šližiene ir Esmeralda Butrimaite, 5 d, 7c klasės mokiniai .
Džiaugiamės, kad dalyvaujame šiame aplinkosauginiame projekte ir esame neabejingi mus visus supančios aplinkos tausojimui bei savo ir aplinkinių sveikatai. Galėtume tikrai surinkti daugiau atliekų, juk galima atgabenti seną, nenaudojamą elektroniką, buitinę techniką. Ekologų būrelio nariai skatina visą mokyklos bendruomenę ir toliau saugoti ir tausoti aplinką – rūšiuoti atliekas.

Vakarė Kliusovaitė,
ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ narė