IMG_1090.resizedBalandžio mėn. paskutinę savaitę Radviliškio Alksniupių pagrindinės mokyklos ikimokyklinė ir priešmokyklinė vykdė projektą „Į pagalbą gamtai“. Projekto tikslas – suvokti, kodėl reikia tausoti gamtą, rūpintis aplinkos tvarka ir švara, susipažinti su atliekų rūšiavimu; ugdyti vaizduotę ir kūrybiškumą, panaudojant antrines žaliavas kurti darbelius, išsiaiškinti sąvokas: „gamtosauga“, „šiukšlių rūšiavimas“, „talka“.
Pirmadienį vaikai gavo „laišką“ ryto ratui nuo pievų gėlyčių ir dviejų boružių šeimų, kad pieva labai užteršta šiukšlėmis. Vaikai išsiaiškino, kas yra šiukšlės, iš plastilino ir popieriaus darė šluotas. Mokytoja paskaitė V.Laužiko eilėraštį „Tvarka“.
Antradienį vaikai pradėjo su šūkiu „Labas rytas, miela gamta, šiandien mes darysim tvarką“. Vyko pokalbis, kodėl upelį, pievą, mišką reikia tausoti, kaip negalima gamtoje elgtis. Vaikai piešė draudžiamuosius ženklus, kuriuos reikia pastatyti gamtoje.
Trečiadienį vyko užsiėmimas „Rūšiuoji, vadinasi galvoji“, kurį vedė gamtosaugininkų būrelio vadovė J. Beklešovienė. Vaikai klausėsi ir diskutavo, kodėl šiukšlės yra blogai, kaip sumažinti jų kiekį, kokie kiekiai pasaulyje ir Lietuvoje; mokėsi rūšiuoti šiukšles, žiūrėjo skaidres, ką galima padaryti iš atliekų; stebėjo filmuko „Kur keliauja atliekos“ ištraukas apie popieriaus, stiklo, guminių padangų perdirbimą, Aukštrakių nepavojingų atliekų sąvartyną.
Atliekų rūšiavimo įgūdžiams įtvirtinti vaikai sužaidė žaidimą „Grandinėlė“. Užsiėmimo pabaigoje buvo sudarytos dvi komandos, kurios varžėsi, kuri išrūšiuos šiukšles teisingiau. Po to vaikai iš atliekų gamino Kolorado vabalus, boružes, drugelius, jų vikšrus, šoko „Vabalų šokį“ (m.ir ž. R.Bočkienės).
O ketvirtadienį būsimi mokiniai tvarkė klasę, atliko užduotėles, kur skaičiavo pasodintus medelius, juos spalvojo. Penktadienis tapo relaksacijos diena. Vaikai žiūrėjo filmuką „Septynžiedė gėlelė“, po kurio diskutavo, kodėl nereikia skinti be reikalo gėlių.
Taip, žingsnis po žingsnio, metai iš metų, užauginsime ekologiškai išprususią jaunąją kartą, kuriai rūpės gamta bei Žemės ateitis.

Virgina Krugelienė,
ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės mokytoja

Jurgita Beklešovienė,
Gamtosaugininkų būrelio vadovė