Sveika burnos ertmė užtikrina ne tik gyvenimo kokybę, bet ir apsaugo nuo daugelio ligų, tad labai svarbu vaikus nuo pat mažų dienų mokyti tinkamos burnos ertmės higienos įpročių ir įgūdžių. Darželyje mes pratiname vaikus laikytis burnos higienos, taisyklingo dantukų valymo per projektinę veiklą. Jau tapo tradicija kiekvienais metais darželyje įgyvendinti projektus apie dantukų priežiūrą ir dantų ėduonies profilaktiką.
Sausio pabaigoje mūsų lopšelyje darželyje ,,Žemaitukas“, pusantros savaitės vyko projektas –„Dantukai sveiki-vaikučiai linksmi“, kurio tikslas – padėti vaikams suprasti, kodėl ir kaip reikia prižiūrėti dantukus. Projekto veiklų metu vaikai pratinosi rūpintis savo dantukais, kasdien juos prižiūrėti, sužinojo, kas saugo, stiprina, o kas kenkia dantukams. Su vaikais kalėjomės apie dantukų paskirtį, maisto įtaką, dantų ėduonies kaltininkus, kurėme dantukų priežiūros taisykles, mokėmės mįslių, atliekome įvairius tyrimus.

Vaikai sužinojo, kaip taisyklingai valyti dantukus, kad jie būtų gražūs ir sveiki. Daug naudingų patarimų gavo iš Telšių visuomenės sveikatos biuro specialistės Danutės Normantienės. Pas priešmokyklinukus lankėsi stomatologo padėjėja Eglė Ilekytė. Ji papasakojo vaikams dantų šepetėlio istoriją, pamokė praktiškai, kaip valyti dantis ir atnešė vaikams dovanų, kurių pagalba vaikai galėtų dar geriau prižiūrėti dantukus. Projekto koordinatorė –vyresnioji auklėtoja Laura Petrauskienė kvietėsi pagalbon savo koleges -auklėtojas Jovitą, Danutę, Sandrą, Gintarę, Eglę ir kartu su vaikais suvaidino spektaklį „Katinėlio Rainiuko dantukų nuotykiai“. Vaikai atidžiai sekė spektaklio herojų nuotykius ir patys kartu dainavo, atsakinėjo į klausimus. Visi gavo dovanėlių ir pasivaišino sveikais produktais –obuoliais ir morkomis.

Ankstyvas vaikų mokymas teisingos burnos higienos yra labai svarbus todėl, kad pieninių dantų formavimasis įtakoja nuolatinių dantų būklę. Mes tikimės, kad ankstyvoje vaikystėje įdiegtus  dantų priežiūros įgūdžius ir suteiktas žinias vaikai prisimins visą gyvenimą.

Laura Petrauskienė,
Telšių lopšelio -darželio „Žemaitukas“ vyresnioji auklėtoja,
projekto „Dantukai sveiki – vaikučiai linksmi koordinatorė“