Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinės „Nykštukų“ grupės ugdytiniai, dalyvaudami eTwinning projekte „Mūsų miškas, mūsų gyvenimas“, vykdė įvairias įdomias veiklas. Viena iš jų – sužinoti apie nykstantį gyvūną. Pasižiūrėję filmukus apie baltąjį kiškį ir balinį vėžlį, vaikai balsavimo būdu turėjo išsirinkti, apie kokį iš šių gyvūnų jie norėtų daugiau sužinoti. Daugiausia priešmokyklinukų balsavo už balinį vėžlį. Vaikai išsiaiškino, kas yra Raudonoji knyga, ir kodėl joje įrašytas šis gyvūnas. Vaikai vartė enciklopedijas, žiūrėjo You Tube platformoje esančius filmukus ir sužinojo, jog šie ropliai yra ilgaamžiai ir gali išgyventi net iki 100 metų, o nyksta jie todėl, kad Lietuvoje nusausintos pievos. Vėžliai mėgsta dumblėtas vietas, neišdžiūstančias kūdras. Dzūkijos krašte balinių vėžlių gyvena apie 300. Ugdytiniai Lietuvos žemėlapyje ieškojo vietų, kuriose gyvena šios geležinės varlės, taip jas vadina vietiniai gyventojai. Vaikai sužinojo, kad ropliai nėra vien vandens gyvūnai, jie gali nukeliauti sausuma net iki 3 kilometrų ieškodami smėlėtų šlaitų kiaušinėliams dėti. Iškasusi duobutę, patelė gali sudėti iki 20 kiaušinių, juos užkasa ir palieka per vasarą, kur tų kiaušinėlių tyko daug pavojų. Rudenį, išsiritę iš kiaušinėlių, mažieji vėžliukai lieka žiemoti po žemėmis. Pavasarį, pažeidžiami, nes neturi kiauto, ropoja ieškoti vandens telkinio.
Sukaupę nemažai žinių apie balinį vėžlį, priešmokyklinukai juos aplikavo, lipdė iš molio, pasinaudodami, riešuto kevalu ir kriauklėmis, piešė ženklus, apsaugančius balinio vėžlio kiaušinius. Sužinoję pagrindines šių gyvūnų nykimo priežastis, vaikai galvojo įvairias gelbėjimo situacijas. Šių veiklų metu vaikų širdelėse ugdėsi rūpestis ir meilė gamtai ir gyvūnams,

Vida Barinova,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja