DSCF5507.resizedEnergingai ir linksmai Telšių gamtosauginio lopšelio – darželio „Žemaitukas“ vaikai išlydėjo žiemą. Visą paskutinę vasario mėn. savaitę darželio grupės turėjo įvairiausių fizinio aktyvumo pramogų, į kurias vaikus pakvietė auklėtojos Jūratė Petrauskienė ir Sigita Seiliuvienė (Pingvinas). Vaikai lankėsi „Pingvinų šalyje“, šoko, mankštinosi, įveikė įvairius kliūčių ruožus, interneto ir multimedijos pagalba susipažino su pingvinais ir jų gyvenimu Antarktidoje.
Ilgiausią kelionę į „Pingvinų šalį“ įveikė „Žiogelių“ ir „Peliukų“ grupių vaikai : sekdami Pingvino pėdsakais, ėjo „ledo tiltais“, „nardė“ ežere ir surado Pingvino pamestas žuvis bei didįjį kiaušinį.
Net patys mažiausieji – lopšelio grupių „Boružiukai“ ir „Drugeliai“ bei „Meškiukų“ ir „Ežiukų“ vaikučiai kartu su Pingvinu ėjo per ledo lytis, lindo per sniego tunelius, šoko ir mankštinosi.
Energingieji priešmokyklinukai – „Kiškučių“ ir „Ančiukų“ grupių vaikai – ne tik dalyvavo sportinėse estafetėse, bet ir susirungė „sniego gniūžčių“ mūšyje.
Aktyviausiai sportinėje pramogoje dalyvavo vyresniosios grupės: „Nykštukai“, „Drambliukai“ ir „Bitutės“. „Bitučių“ grupės vaikai, tęsdami gražią bendradarbiavimo tradiciją, į svečius pasikvietė bendraamžius iš lopšelio – darželio „Eglutė“ – „Žvirbliukų“ grupės vaikučius ir jų auklėtojas Rasą Dagienę ir Vidą Intaitę. Visos keturios grupės dalyvavo nuotaikingose estafetėse: bėgo per ledo lytis, šliuožė slidėmis ir važinėjosi rogutėmis. Savo vikrumą parodė ir auklėtojos. Na, o „Bitučių“ grupės vaikai visus pamokė šokti nuotaikingą „Pingvinų šokį“ bei padovanojo svečiams pačių pagamintas dovanėles – pingvinukus.
Kiekvienas sportinėse pramogose dalyvavęs vaikas gavo dovanų: saldainių, balionų, lipdukų ir t.t. Tačiau pati geriausia dovana – džiugi vaikų nuotaika, geros emocijos, gebėjimas draugauti ir bendradarbiauti, judėjimo džiaugsmas bei stipri sveikata. Išlydėjome „Pingviną“ į Antarktidą, bet tikimės sulaukti šilto gražaus pavasario ir sportuoti bei pramogauti gryname ore.

Sigita Seiliuvienė,
Telšių lopšelio – darželio „Žemaitukas“ auklėtoja