20170427_102240.resizedKretingos miškų urėdijos Grūšlaukės girininkijos girininkas Ignas Kripas, pavaduotojas Antanas Paniulaitis ir eigulys Robertas Rutė kartu su Grūšlaukės mokyklos biologijos mokytoja Dalia Bružiene, anglų kalbos mokytoja Stase Baužiene bei būriu 9-10 klasių mokinių balandžio mėn. 27 d. prisidėjo prie Nacionalinės miško sodinimo šventės ir dalyvavo pavasariniame miškasodyje Grūšlaukės girininkijoje.
Būsimas miškas priklauso ne tik nuo sėklos, vietos, kur ji išaugs, bet ir nuo sodinuko fizinių savybių bei pasodinimo kokybės, todėl šį darbą turėjome atlikti su didžiule meile ir atsakomybe. Oras buvo puikus, saulės spinduliai šildė mokinių skruostus, tarsi dėkodami už prasmingą vykdomą darbą, nes miško sodinimas – kiekvieno atsakingo žmogaus pareiga. Dauguma mokinių mišką sodino jau ne pirmą kartą, tad ši patirtis teikė džiaugsmą ir pasididžiavimą. Girininkas susirinkusiems paaiškino eglučių sodinimo ypatumus ir šio darbo svarbą. Jis ne tik pasakojo apie miško sodinimą, jo įveisimą, bet ir atvežė sodinukų, padalino darbines pirštines ir pamokė mokinius, kaip reikia taisyklingai pasodinti jauną medelį, kad užaugtų sveikas ir didelis medis. Mokiniai stengėsi atidžiai klausytis kiekvieno patarimo. Apsiginklavę kastuvais, kibirais ir baltomis pirštinėmis, talkininkai kibo į darbą. Po kelių valandų visi pasidžiaugė savo darbo rezultatais – jaunieji miško bičiuliai 0,8 hektaro Pietaraičių miško kirtavietės plote, pasodino 2000 eglių sodinukų. Baigus darbą, lengvai pavargusius talkininkus girininkijos darbuotojai pakvietė pietums po atviru dangumi. Gardžiuodamiesi keptomis dešrelėmis, mokiniai dalinosi įspūdžiais apie patirtus džiaugsmus ir sunkumus vykdant šią gamtosauginę, socialinę-pilietinę akciją.
Miškininkai nuoširdžiai džiaugėsi, kad atsiranda mokinių, kurie noriai bendradarbiauja sodinimo metu ir kitąmet vėl būtinai pasikvies jaunuosius miško bičiulius sodinti mišką.
Mokytojai tikisi, kad tokios programos padės vaikams suprasti miško svarbą. Juk, kad pasodintas medelis išaugtų dideliu medžiu, reikia daug laiko. Jam kaip ir vaikui reikia daug dėmesio ir pastangų, kad užaugtų geru žmogumi. O svarbiausią dalyką, ar tikslas, kad visi gausaus talkininkų būrio pasodinti medeliai prigytų, pasiektas, sužinosime tik rudenį.
Mokykla nuoširdžiai džiaugiasi bendradarbiavimu su Grūšlaukės girininkija, nes jos darbuotojų dėka mokiniai turi galimybę praktinėms veiklos gamtoje, ko šiandieniniam jaunimui taip trūksta. Ačiū jiems!

Dalia Bružienė,
biologijos vyr. mokytoja, Gamtosauginio komiteto koordinatorė